auto slalom trka trebinja 2021 pobjednici (4).JPG

Додјелом медаља и пехара завршена је 6. трка ауто-слалом Требиње 2021. Побједник у екипном пласману је АКК "Магнум" из Источног Сарајева са 60 бодова, а друго мјесто освојио је АМКК "Леотар" са истим бројем бодова, док је треће мјесто освојио АМД "Лакташи".

У генералном пласману прво мјесто освојио је Давор Сикима из АКК "Магнум" из Источног Сарајево, друго мјесто је освојио Вучко Башић, а трећи је Митар Недић - обојица чланови Леотара.

Требињци су у класи 1 освојили два прва мјеста и то Милош Лечић и Игор Милутиновић. У класи 4 домаћи такмичар Драго Пикула освојио је прво мјесто. У класи 5 другопласирани је био Жељко Петијевић, а трећепласирани Душан Ћаћић - чланови АМКК Леотар. У класи 6 треће мјесто освојио је Требињац Вељко Илијић. Домаћи такмичар Марко Атељевић био је најбољи у класи 7. У класи 8 доминирали су домаћи такмичари јер су сва три прва мјеста освојили они и то први је Вучко Башић, други Митар Недић, а трећи Стефан Милинић.

auto slalom trka trebinja 2021 pobjednici (1).JPG

У групи "Серија куп Града" другопласирани је Милан Шебек, а трећепласирани је Душан Киса из АКК Леотар.

У женској конкуренцији друго мјесто освојила је Далиборка Вучинић.

Према ријечима Драга Пикуле, трка је била феноменална и колеге су возиле добро, али ме је послужила срећа.

"Она прати храбре и идемо даље", поручио је Пикула.

auto slalom trka trebinja 2021 pobjednici (2).JPG

Члан АКК Леотар Вучко Башић је истакао да је било мало турбулентно за њега јер ауто није ишло онако како је желио, али је опет задовољан.

Ауто-слалом трку организовали су Ауто-мото и картинг клуб Леотар и Ауто-мото савез Републике Српске. Учествовало је око 50 такмичара из Републике Српске, Федерације БиХ, Хрватске, Србије и Црне Горе.