U utakmici 1. kola Premijer lige BiH RK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio MRK "Sloga" iz Doboja 28:21 (16:12).

Domaćin je poveo, a gosti su izjednačili, da bi posljednje izjednačenje bilo u 10. minutu pri rezultatu 4:4. Tada je Leotar serijom 3:0 došao do prednosti od 7:4, da bi najveća prednost u prvih 30. minuta bila u 21. minutu pri rezultatu 11:6. Ipak, na poluvrijeme se otišlo sa četiri gola razlike 16:12.

Tokom drugog poluvremena Leo je od 34. do 40. minuta kod rezultata 17:14 napravio seriju od 6:0 tako da je u 40. minutu na semaforu stajalo 23:14. Već tada se nazirao pobjednik, a gosti su do kraja smanjili razliku koja je iznosila sedam golova 28:21.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Tomić sa osam golova, a kod gostiju Milićević sa pet.

Publika je tokom cijele utakmice bila uz svoje rukometaše i na kraju meča nagradila ih je dugotrajnim aplauzom.

Nakon utakmice trener Darko Tavrić nije krio oduševljenje zbog pobjede.

"Sloga je jedna ozbiljna i kvalitetna ekipa. Bili smo bolji i čestitao bih svojim momcima na fanatičnoj borbenosti i prevelikoj želji da pobijede", istakao je Tavrić.

Već u subotu u Trebinje dolazi ekipa "Bosne" iz Sarajeva.

Sportska dvorana "Miloš Mrdić". Sudijski par: Arnautović i Jović. Delegat: Goran Sušić. Isključenja: Leotar 3X2, a Sloga 4X2. Sedmerci: Leotar 3 (3), a Sloga 5 (3).

RK "Leotar": Savović, Veraja, Arizanović, Milojević 3, Ivanović 6, Parežanin, Ninković 2, Ratković 4, Omerović, Tomić 8, Stojanović, Todorov, Babić, V. Kovač 1, D. Kovač, Smajlbegović 4. Trener: Darko Tavrić.

MRK "Sloga": Bogdanović, R. Stojanović 1, Đurđević 3, Tulendić 1, Damjanović 3, V. Stanković 4, Blagojević, Dejanović, Ristić, Knežević 3, Gužvić, Milićević 5, Leković 1, Bajović. Trener: Dejan Vasilić.