У утакмици 1. кола Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио МРК "Слога" из Добоја 28:21 (16:12).

Домаћин је повео, а гости су изједначили, да би посљедње изједначење било у 10. минуту при резултату 4:4. Тада је Леотар серијом 3:0 дошао до предности од 7:4, да би највећа предност у првих 30. минута била у 21. минуту при резултату 11:6. Ипак, на полувријеме се отишло са четири гола разлике 16:12.

Током другог полувремена Лео је од 34. до 40. минута код резултата 17:14 направио серију од 6:0 тако да је у 40. минуту на семафору стајало 23:14. Већ тада се назирао побједник, а гости су до краја смањили разлику која је износила седам голова 28:21.

Најефикаснији код побједника био је Томић са осам голова, а код гостију Милићевић са пет.

Публика је током цијеле утакмице била уз своје рукометаше и на крају меча наградила их је дуготрајним аплаузом.

Након утакмице тренер Дарко Таврић није крио одушевљење због побједе.

"Слога је једна озбиљна и квалитетна екипа. Били смо бољи и честитао бих својим момцима на фанатичној борбености и превеликој жељи да побиједе", истакао је Таврић.

Већ у суботу у Требиње долази екипа "Босне" из Сарајева.

Спортска дворана "Милош Мрдић". Судијски пар: Арнаутовић и Јовић. Делегат: Горан Сушић. Искључења: Леотар 3X2, а Слога 4X2. Седмерци: Леотар 3 (3), а Слога 5 (3).

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Аризановић, Милојевић 3, Ивановић 6, Парежанин, Нинковић 2, Ратковић 4, Омеровић, Томић 8, Стојановић, Тодоров, Бабић, В. Ковач 1, Д. Ковач, Смајлбеговић 4. Тренер: Дарко Таврић.

МРК "Слога": Богдановић, Р. Стојановић 1, Ђурђевић 3, Тулендић 1, Дамјановић 3, В. Станковић 4, Благојевић, Дејановић, Ристић, Кнежевић 3, Гужвић, Милићевић 5, Лековић 1, Бајовић. Тренер: Дејан Василић.