У 1. колу Премијер лиге БиХ ЖРК "Леотар" је поражен у Спортској дворани "Милош Мрдић" од ЖРК "Илиџа" из Илиџе 21:27 (10:15).

Гошће су повеле, а домаће играчице су изједначиле на 1:1. То је уједно било и једино зједначење. Након овога Илиџа је полако преузела иницијативу тако да је имала и пет голова разлике (10:5, 12:7), што је била и највећа предност на мечу.

На одмор се отишло са резултатом 10:15.

Током другог полувремена играчице Здравка Комненовића покушавале су да смање резултат испод три гола разлике. То им је успјело само једном и то у 46. минуту при резултату 17:19.

И кад је требало да мало повуку видјело се да су Требињке неискусна и млада екипа којој недостаје рутине и уиграности јер би у тим тренуцима губиле лопту. Ипак, уиграност и зрелост у игри долази са утакмицама, а то је пред младим играчицама Леотара.

До краја утакмице гошће су повећале разлику за крајњи резултат од 27:21.

Судијски пар: Бранимир Билић и Филип Дуганџић.Делегат: Здравко Петковић. Искључења: Леотар 5x2, а Илиџа 4x2. Седмерци: Леотар 5 (3), а Илиџа 8 (6).

ЖРК "Леотар": Ковач, С. Гаћина 1, Перотић 2, Копић 3, Анђушић 4, Ратковић 2, Ковачевић 1, Спаић, Кисин, А. Гаћина, Грабовичкић 5, Јокишић, Јегдић 3, Бркан. Тренер: Здравко Комненовић.

ЖРК "Илиџа": Јахић, Михајловић 1, Бујак, Хасибовић, Д. Јанковић 1, Павловић 4, Имшировић 7, Меховић 1, Хоџић, Ганић, Перла 8, Шкаљић 1, Пандуревић 3, А. Јанковић, Омеровић. Тренер: Елвир Баручија.