Velez leotar .jpg

U 9. kolu Premijer lige BiH FK "Leotar" je na stadionu "Asim Ferhatović Hase" slavio protiv FK "Sarajevo" 0:1 (0:0). Trebinjci su prekinuli niz loših partija i svojim prvim golom na ovom stadionu došli su do nove pobjede.

Domaćin je imao inicijativu i par kornera, ali tek prvi udarac prema golu Leotara je izveo Hebibović u 22. minutu, a tri minuta kasnije Paranos je šutirao poviše gola.

Domaćin je u 27. minutu imao dvije šanse jer je prvo udarac Hebibovića odbio golman gostiju, a na loptu je natrčao Bagarić i poslao loptu kraj gola. Gosti su imali šansu u 34. minutu preko Zeca, ali je on slabo šutirao.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 0:0.

U 59. minutu Kapić šutira, ali pokraj gola. Leotar dolazi u vođstvo u 65. minutu kada je izveden udarac sa sredine terena i lopta je ubačena u šesnaesterac domaćina gdje Zec loptu spušta za Aćimovića koji volejom postiže gol za 0:1.

Samo dva minuta kasnije domaćin pogađa stativu preko Šabanovića. Leotar je u 92. minutu imao šansu da iz jedanaesterca kojeg je izveo Paranos povede sa 0:2, ali njegov udarac je odbranio golman Šahinović koji je i skrivio penal nad Ristićem.

Glavni sudija Zoran Grbić. Pomoćnici: Božidar Rustić i Tarik Mulasmajić. Četvrti sudija: Danijel Bojo. Žuti kartoni: Šabanović, Kurdić, Cmiljanić, Oremuš, Velkoski (Sarajevo), a Perišić, Andrić (Leotar).

FK "Sarajevo": Šahinović, Šabanović, Oremuš, Hebibović (od 76. minuta Varešanović), Đokanović (od 62. minuta Cmiljanić), Ahmetović, Bagarić (od 62. minuta Bodul), Kurdić, Dupovac, Kapić (od 62. minuta Ramić), Kobiljar (od 76. minuta Velkosk).

FK "Leotar": Vukanović, Milović, Paranos, Sekulović (od 84.minuta Milić), Aćimović (od 84. minuta Ristić), Mićunović, Đurić, Perišić, Arsić, Bosančić (od 72. minuta Andrić), Zec (od 72. minuta Maksimović).