Velez leotar .jpg

У 9. колу Премијер лиге БиХ ФК "Леотар" је на стадиону "Асим Ферхатовић Хасе" славио против ФК "Сарајево" 0:1 (0:0). Требињци су прекинули низ лоших партија и својим првим голом на овом стадиону дошли су до нове побједе.

Домаћин је имао иницијативу и пар корнера, али тек први ударац према голу Леотара је извео Хебибовић у 22. минуту, а три минута касније Паранос је шутирао повише гола.

Домаћин је у 27. минуту имао двије шансе јер је прво ударац Хебибовића одбио голман гостију, а на лопту је натрчао Багарић и послао лопту крај гола. Гости су имали шансу у 34. минуту преко Зеца, али је он слабо шутирао.

На полувријеме се отишло са резултатом 0:0.

У 59. минуту Капић шутира, али покрај гола. Леотар долази у вођство у 65. минуту када је изведен ударац са средине терена и лопта је убачена у шеснаестерац домаћина гдје Зец лопту спушта за Аћимовића који волејом постиже гол за 0:1.

Само два минута касније домаћин погађа стативу преко Шабановића. Леотар је у 92. минуту имао шансу да из једанаестерца којег је извео Паранос поведе са 0:2, али његов ударац је одбранио голман Шахиновић који је и скривио пенал над Ристићем.

Главни судија Зоран Грбић. Помоћници: Божидар Рустић и Тарик Муласмајић. Четврти судија: Данијел Бојо. Жути картони: Шабановић, Курдић, Цмиљанић, Оремуш, Велкоски (Сарајево), а Перишић, Андрић (Леотар).

ФК "Сарајево": Шахиновић, Шабановић, Оремуш, Хебибовић (од 76. минута Варешановић), Ђокановић (од 62. минута Цмиљанић), Ахметовић, Багарић (од 62. минута Бодул), Курдић, Дуповац, Капић (од 62. минута Рамић), Кобиљар (од 76. минута Велкоск).

ФК "Леотар": Вукановић, Миловић, Паранос, Секуловић (од 84.минута Милић), Аћимовић (од 84. минута Ристић), Мићуновић, Ђурић, Перишић, Арсић, Босанчић (од 72. минута Андрић), Зец (од 72. минута Максимовић).