У трећој пријатељској утакмици (а првој на свом паркету) пред почетак Првенства БиХ КК "Леотар" је славио против КК "Дубровник"-члана Прве мушке лиге Хрватске 79:61 (30:27, 16:19, 11:10, 22:5).

Првих десет минута домаћин је добио са три коша разлике, а другу четвртину гости тако да се на одмор отишло са резултатом 46:46.

Трећи период Леотар је добио са кошем разлике и у посљедњих десет минута ушло се са резултатом 57:56. У посљедњој четвртини играчи Марка Ичелића заиграли су одлично у одбрани и у нападу тако да су овај период добили са 22:5.

На крају утакмице на семафору је писало 79:61.

Након утакмиц тренер Марко Ичелић нагласио је да је ово улазак у трећу недељу тренирања и осјетило се да су тешке ноге након турнира у Широком.

"Видио се умор и пад концентрације након у првом полувремену. У трећој и ћетвртој четвртини одиграли смо врхунски одбрану и примили смо само 15 кошева, а напад је добро функционисао. Настављамо са радом, а вечерас сам дао више прилике момцима који су се прикључили екипи" рекао је Ичелић.

КК "Леотар": Шакотић 6, Раичевић 9, Алексић 3, Б. Ђурасовић 21, Миљеновић, Н. Ђурасовић 3, Милановић 11, Јефтић 4, Тупањанин, Дамјановић, Кртинић 5, Нинковић 17.

КК "Дубровник": Кларић 2, Задро 10, Шимовић 10, Дубељ 11, Рагуж 6, Вујичић, Водопија 6, Вркић 12, Томашевић 4.