Na polufinalnom košarkaškom turniru za kadete koji je održan u Gradu sunca KK "Leotar" je osvojio treće mjesto i nije se uspio plasirati na finalni turnir kadeta Republike Srpske.

Prvo mjesto na turniru osvojila je ekipa KK "Budućnost" iz Bijeljine koja je pobijedila u sve tri utakmice, drugi je KK "Sutjeska" iz Foče.

Igrači trenera Petra Đurića slavili su protiv Sutjeske 90:79 (19:18, 19:27, 25:20, 27:14). Nakon izjednačene borbe tokom prvih deset minuta kada je bilo (19:18) gosti su zaigrali dobro i drugih deset minuta dobili su sa osam koševa razlike i sa rezultatom 38:47 otišlo se na poluvrijeme. Domaćin je treći period dobio sa 25:20 i sa rezultatom 65:67 ušlo se u posljednjih deset minuta.

Leotar je i ovaj period odlično odigrao za konačan rezultat i pobjedu od 90:79.

Kod pobjednika najefikasnijije bio Mijatović sa 46, a kod poraženih Milidrag je dao 21 koš.

Trebinjci su izgubili od KK "Zvornik basket" rezultatom 96:101 (25:18, 20:29, 31:28, 20:26). Leotar je dobro odigrao prvih deset minuta i ovaj period je riješio u svoju korist sa sedqam koševa razlike 25:18. Drugu četvrtinu gosti iz Zvornika su bili bolji i na poluvrijeme se otišlo sa njihovom prednošću od dva koša razlike 45:47.

Treću četvrtinu domaćin je dobio sa tri koša razlike i u posljednjih deset minuta ušlo se sa košem prednosti 76:75. Posljednjih deset minuta dobio je Zvornik za konačan trijumf od 96:101.

Najefikasniji kod domaćina bio je Mijatović sa 30, a kod pobjednika Dragičević sa 24 koša.

Leotar je ubjedljivo poražen od pobjednika turnira KK " Budućnost" iz Bijeljine 68:99 (17:27, 16:22, 24:29, 11:21). Bijeljinci su bili bolji tokom svih 40. minuta i zasluženo pobijedili. Najefikasniji kod domaćina bili su Riđešić i Mijatović sa 16 koševa, a kod pobjednik Džafić sa 25 koševa.

KK "Leotar" (ukupan zbir koševa): Riđešić 20, Mijatović 92, Mišković 41, Andrić 9, Radovanović 12, Mišeljić 12, Kašiković 2, Ždralić 30, Batinić 38, Nosović, Vujić. Trener: Petar Đurić.