U 7. kolu Lige 6 KK "Leotar" je poražen u Sarajevu od KK "Spars" 77:65 (25:15, 22:16, 17:15, 13:19). Trebinjci su i po četvrti put u prvenstvu 2020/2021. poraženi od Sarajlija koji su i ovoga puta pokazali da su u ovom trenutku bolji od ekipe sa juga Hercegovine.

Leotar je dobro počeo meč i trojkom Milidragovića poveo je 0:3 i vodio je sve do sedmog minuta i rezultata 13:15. Do kraja ovog dijela utakmice domaćin je napravio seriju 12:0 tako da je prvih deset minuta završilo 25:15.

Tokom druge četvrtine domaćin je povećavao prednost tako da je u 16. minutu na semaforu pisalo 40:19, ali se na poluvrijeme odlazi sa 47:31.

Buza je trojkom doveo svoju ekipu u najveće vođstvo sa 60:36 u 27. minutu, ali se u posljednju četvrtinu ulazi sa rezultatom 64:46. Taj period su gosti dobili sa šest koševa razlike 13:19 tako da je na semaforu nakon 40. minuta pisalo 77:65.

Kod pobjednika su dva igrača imala dvocifreni koš učinak - Buza 15 i Memić 10 koševa kao i kod gostiju B. Đurasović 17 i Mijović 12 koševa.

KK "Spars": Zahiragić 7, Hasandić 6, Gegić 9, Kamenjaš 8, Buza 15, Klavžar 9, Malešević, Ilić 6, Memić 10, Mičić, Livadić, Ahmed 7. Trener: Miodrag Kadija.

KK "Leotar": B. Đurasović 17, Raičević 6, Mijović 12, Miladinović 6, Milidragović 9, Šućov, Damjanović, Aleksić 9, Ninković 2, Šakotić, N. Đurasović 4. Trener: Miro Vukoje.