У заосталој утакмици 10. кола Прве лиге Републике Српске ЖРК "Леотар" је у Добоју побиједио ЖРК "Добој" 24:34 (14:16). Требињке су овом побједом показале да су најбоља екипа у прољећном дијелу.

Утакмица је била изједначена све до 21. минута и резултата 11:12, али онда су гошће направиле мини серију од 0:3 и у 25. минуту на семафору је писало 11:15. До одласка на одмор домаће играчице су смањиле резултатски заостатак  тако да је након 30. минута било 14:16.

Током другог полувремена виђена је сасвим друга слика на паркету јер је код резултата 17:18 ( 35. минут) само након десет минута било 20:25.

Играчице Здравка Комненовића у посљедњих пет минута су направиле серију 0:5 за коначан резултат 24:34.

Дворана О.Ш. "Радоје Домановић".  Судије: Наташа Радуловић и Дарија Гајић. Делегат: Срђан Јовић. Искључења.  ЖРК Добој (3x2), а ЖРК Леотар (1x2). Седмерци: Добој 3 (3), а Леотар 0.

ЖРК "Добој": Гарић 12, Петровић, Благојевић, Мицхелини 2, Станојевић, Тодоровић, Јуркас, М. Копић 1, К. Копић 9. Тренер: Војислав Рађа.

ЖРК "Леотар": Кисин, Гаћина 1, Булајић, Бркан 2, Анђушић 10, Ратковић 6, Боро 10, Јегдић 5. Тренер: Здравко Комненовић.

Одиграна је и четвртфинална утакмица ове двије екипе и опет је ЖРК "Леотар" био бољи са резултатом 19:25 (7:13) и тако су се Требињке пласирале на финални турнир Купа Републике Српске који ће се одиграти 27. маја у Приједору. Противник је домаћин турнира ЖРК "Мира".