U zaostaloj utakmici 10. kola Prve lige Republike Srpske ŽRK "Leotar" je u Doboju pobijedio ŽRK "Doboj" 24:34 (14:16). Trebinjke su ovom pobjedom pokazale da su najbolja ekipa u proljećnom dijelu.

Utakmica je bila izjednačena sve do 21. minuta i rezultata 11:12, ali onda su gošće napravile mini seriju od 0:3 i u 25. minutu na semaforu je pisalo 11:15. Do odlaska na odmor domaće igračice su smanjile rezultatski zaostatak  tako da je nakon 30. minuta bilo 14:16.

Tokom drugog poluvremena viđena je sasvim druga slika na parketu jer je kod rezultata 17:18 ( 35. minut) samo nakon deset minuta bilo 20:25.

Igračice Zdravka Komnenovića u posljednjih pet minuta su napravile seriju 0:5 za konačan rezultat 24:34.

Dvorana O.Š. "Radoje Domanović".  Sudije: Nataša Radulović i Darija Gajić. Delegat: Srđan Jović. Isključenja.  ŽRK Doboj (3x2), a ŽRK Leotar (1x2). Sedmerci: Doboj 3 (3), a Leotar 0.

ŽRK "Doboj": Garić 12, Petrović, Blagojević, Michelini 2, Stanojević, Todorović, Jurkas, M. Kopić 1, K. Kopić 9. Trener: Vojislav Rađa.

ŽRK "Leotar": Kisin, Gaćina 1, Bulajić, Brkan 2, Anđušić 10, Ratković 6, Boro 10, Jegdić 5. Trener: Zdravko Komnenović.

Odigrana je i četvrtfinalna utakmica ove dvije ekipe i opet je ŽRK "Leotar" bio bolji sa rezultatom 19:25 (7:13) i tako su se Trebinjke plasirale na finalni turnir Kupa Republike Srpske koji će se odigrati 27. maja u Prijedoru. Protivnik je domaćin turnira ŽRK "Mira".