U 5. kolu "Lige 6" KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio KK "Čelik" iz Zenice 87:73 (33:19, 19:21, 17:16, 18:17). Ovo je prva pobjeda košarkaša iz najjužnijeg grada Republike Srpske u ovom takmičenju.

Trebinjci su večeras ušli u meč sa željom da ostvare prvu pobjedu u Ligi 6 i od početka su vodili tako da je nakon pet minuta igre bilo 8:8, a prvih deset minuta završeno je sa plus 14 - 33:19.

U drugoj četvrtini domaćin je nastavio sa dobrom igrom i vodio je sa plus 14 (27:13), a nepun minut do odlaska na odmor i sa plus 18, ali se na poluvrijeme otišlo sa 52:40.

Opet je za Leotar bila kritična treća četvrtina jer su gosti polako počeli da smanjuju razliku i u 25. minutu bilo je 59:52, ali ovaj put igrači Mira Vukoja nisu dozvolili preokret i u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 69:56.

Posljednjih deset minuta domaćin je održavao prednost i na kraju utakmice na semaforu je pisalo 87:73.

Ovo je zaslužena pobjeda domaćina jer su bili bolji tokom svih 40. minuta.

Kod pobjednika najefikasniji su bili Mijović sa 22 i N. Đurasović sa 16 koševa, a kod gostiju Božović je imao dabl-dabl od 17 koševa i 13 skokova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi KK "Borac" iz Banja Luke.

KK "Leotar": Šućov 1, Damjanović 5, B. Đurasović 3, Raičević, Aleksić 7, Mijović 22, Marić, Miladinović 7, Milidragović 14, Ninković 9, Šakotić 3, N. Đurasović 16. Trener: Miro Vukoje.

KK "Čelik": Bajramović 2, Avdibegović 2, Gavrić 4, Podojak 6, Ćurevac 15, Križanović 4, Delalić 14, Varupa 3, Bećirović 6, Božović 17. Trener: Josip Pandža.