У 5. колу "Лиге 6" КК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио КК "Челик" из Зенице 87:73 (33:19, 19:21, 17:16, 18:17). Ово је прва побједа кошаркаша из најјужнијег града Републике Српске у овом такмичењу.

Требињци су вечерас ушли у меч са жељом да остваре прву побједу у Лиги 6 и од почетка су водили тако да је након пет минута игре било 8:8, а првих десет минута завршено је са плус 14 - 33:19.

У другој четвртини домаћин је наставио са добром игром и водио је са плус 14 (27:13), а непун минут до одласка на одмор и са плус 18, али се на полувријеме отишло са 52:40.

Опет је за Леотар била критична трећа четвртина јер су гости полако почели да смањују разлику и у 25. минуту било је 59:52, али овај пут играчи Мира Вукоја нису дозволили преокрет и у посљедњих десет минута ушло се са резултатом 69:56.

Посљедњих десет минута домаћин је одржавао предност и на крају утакмице на семафору је писало 87:73.

Ово је заслужена побједа домаћина јер су били бољи током свих 40. минута.

Код побједника најефикаснији су били Мијовић са 22 и Н. Ђурасовић са 16 кошева, а код гостију Божовић је имао дабл-дабл од 17 кошева и 13 скокова.

У наредном колу у Требиње долази КК "Борац" из Бања Луке.

КК "Леотар": Шућов 1, Дамјановић 5, Б. Ђурасовић 3, Раичевић, Алексић 7, Мијовић 22, Марић, Миладиновић 7, Милидраговић 14, Нинковић 9, Шакотић 3, Н. Ђурасовић 16. Тренер: Миро Вукоје.

КК "Челик": Бајрамовић 2, Авдибеговић 2, Гаврић 4, Подојак 6, Ћуревац 15, Крижановић 4, Делалић 14, Варупа 3, Бећировић 6, Божовић 17. Тренер: Јосип Панџа.