KK "Leotar" je odigrao drugu utakmicu u "Ligi 6" protiv KK "Igokea" u Laktašima i izgubio 89:65 (15:21, 21:25, 31:7, 22:12). Trebinjci su izašli u susret ABA ligašu zbog njihovog učešća u plej-ofu ovog takmičenja i budući da su se nalazili u Banjaluci (juče odigrali protiv KK "Borac) pristali su da igraju utakmicu "Lige 6".

Iako umorni jer od prethodne utakmice nije prošlo ni 24. sata Leotar je ušao hrabro, borbeno i agresivno i u prvih 20. minuta iznenadio najvećeg favorita za prvaka BiH.

Igrači trenera Mira Vukoja su dobili dvije prve četvrtine i u dosta navrata imali i po deset koševa razlike, ali umor ih je stigao u drugom dijelu utakmice. Iako su izgubili nemaju za čim da žale jer su prikazali dobru utakmicu i pokazali da mogu parirati svim ekipama u Ligi 6.

Trebinjci su odlično počeli i koševima Ninkovića poveli sa 0:2. Njihova dobra igra nastavila se tako da je nakon pet minuta igre rezultat glasio 5:8. Gosti tu nisu stali, pa su već u sedmom minutu imali i plus deset - 5:15.

Prvi period završen je prednošću gostiju 15:21.

Prednost od 10 koševa Leotar je imao i u 12. minutu (15:25), a u 15. minutu bilo je 24:31, a samo minut kasnije 24:34. Na poluvrijeme se otišlo sa iznenađujućih 36:46.

Nakon 20. minuta Leotar je imao ukupan šut 48% u odnosu na Igokeinih 43%, a Mijović i Ninković su postigli po 11 koševa, a kapiten je imao i 7 skokova.

Domaćin je odmah na početku treće čertvrtine serijom od 18:0 za pet minuta prešao u vođstvo od 54:36, a gosti su svoje prve koševe postigli trojkom Šućova za 54:49. Do kraja ove četvrtine domaćin je povećao prednost i u posljednjih 10 minuta ušlo se sa rezultatom 67:53.

Igokea je u četvrtom periodu imala i najveću prednost od +26 (86:60) u 37. minutu, a nakon 40. minuta na semaforu je pisalo 89:65.

Kod domaćina najbolji je bio Ilić koji je imao dabl-dabl učinak od 17 koševa i 10 skokova uz 15 koševa Clemmonsa, a kod gostiju Mijović i N. Đurasović su postigli po 14 koševa.

Narednu utakmicu Leotar igra 7. maja u Trebinju sa KK "Spars" iz Sarajeva.

KK "Igokea": Clemmons 15, Atić 9, Gray 1, Ilić 17, Camichael 11, Vulić 3, Jovanović 8, Simanić 5, Talić 12, Pot 1, Fundić 4, Kondić 3. Trener: Dragan Bajić.

KK "Leotar": Šućov 7, Aleksić, Mijović 14, Milidragović, Ninković 11, Damjanović, B. Đurasović 11, Marić 1, Tupanjanin 1, Miladinović 2, Šakotić 4, N. Đurasović 14. Trener: Miro Vukoje.