КК "Леотар" је одиграо другу утакмицу у "Лиги 6" против КК "Игокеа" у Лакташима и изгубио 89:65 (15:21, 21:25, 31:7, 22:12). Требињци су изашли у сусрет АБА лигашу због њиховог учешћа у плеј-офу овог такмичења и будући да су се налазили у Бањалуци (јуче одиграли против КК "Борац) пристали су да играју утакмицу "Лиге 6".

Иако уморни јер од претходне утакмице није прошло ни 24. сата Леотар је ушао храбро, борбено и агресивно и у првих 20. минута изненадио највећег фаворита за првака БиХ.

Играчи тренера Мира Вукоја су добили двије прве четвртине и у доста наврата имали и по десет кошева разлике, али умор их је стигао у другом дијелу утакмице. Иако су изгубили немају за чим да жале јер су приказали добру утакмицу и показали да могу парирати свим екипама у Лиги 6.

Требињци су одлично почели и кошевима Нинковића повели са 0:2. Њихова добра игра наставила се тако да је након пет минута игре резултат гласио 5:8. Гости ту нису стали, па су већ у седмом минуту имали и плус десет - 5:15.

Први период завршен је предношћу гостију 15:21.

Предност од 10 кошева Леотар је имао и у 12. минуту (15:25), а у 15. минуту било је 24:31, а само минут касније 24:34. На полувријеме се отишло са изненађујућих 36:46.

Након 20. минута Леотар је имао укупан шут 48% у односу на Игокеиних 43%, а Мијовић и Нинковић су постигли по 11 кошева, а капитен је имао и 7 скокова.

Домаћин је одмах на почетку треће чертвртине серијом од 18:0 за пет минута прешао у вођство од 54:36, а гости су своје прве кошеве постигли тројком Шућова за 54:49. До краја ове четвртине домаћин је повећао предност и у посљедњих 10 минута ушло се са резултатом 67:53.

Игокеа је у четвртом периоду имала и највећу предност од +26 (86:60) у 37. минуту, а након 40. минута на семафору је писало 89:65.

Код домаћина најбољи је био Илић који је имао дабл-дабл учинак од 17 кошева и 10 скокова уз 15 кошева Цлеммонса, а код гостију Мијовић и Н. Ђурасовић су постигли по 14 кошева.

Наредну утакмицу Леотар игра 7. маја у Требињу са КК "Спарс" из Сарајева.

КК "Игокеа": Цлеммонс 15, Атић 9, Граy 1, Илић 17, Цамицхаел 11, Вулић 3, Јовановић 8, Симанић 5, Талић 12, Пот 1, Фундић 4, Кондић 3. Тренер: Драган Бајић.

КК "Леотар": Шућов 7, Алексић, Мијовић 14, Милидраговић, Нинковић 11, Дамјановић, Б. Ђурасовић 11, Марић 1, Тупањанин 1, Миладиновић 2, Шакотић 4, Н. Ђурасовић 14. Тренер: Миро Вукоје.