У првом колу Купа Републике Српске ЖРК "Лотар" је у Рогатици побиједио истоимени клуб 20:29 (13:13). Овом побједом играчице из Требиња су се пласирале у даље такмичење.

Домаћин је повео са 3:0, али је у 15. минуту било је 6:8. Након неријешеног резултата 10:10 у 20. минуту гошће праве серију 0:3 и у 25. минуту на семафору је писало 10:13. Од тог тренутка до краја првг полувремена домаће играчице су направиле мини-серију 3:0 и на одмор се иде са неријешеним резултатом 13:13.

Током других 30. минута гошће од 36. минута и резултата 15:15 праве серију 1:6 и у 44. минуту стижу до предности од 16:21. Већ тада се знао побједник.

До краја утакмице играчице Здравка комненовића су повећале предност за коначних 20:29.

Код домаћина најбоља је била Шаренац са 6 голова, а код гошћи голман Кисин која је имала 16 одбрана, најефикасније су биле Ратковић са 9 и Јегдић са 8 голова.

Играно у Рогатици без присуства публике. Судијски пар: Трнинић-Павловић. Делегат: Бобан Поповић. Искључења: Рогатица (10 минута), Леотар (4 минута). Седмерци: Рогатица 2(1), Леотар 4(2).

ЖРК "Рогатица": Цвијетић, Радовић, Витомир 5, Кнежевић 1, Мотика 1, Хршум, Соколовић 3, Шаренац 6, Глуховић 3, Комленовић 1, Качаревић. Тренер: Велибор Ђурић.

ЖРК "Леотар": С. Гаћина 4, Булајић 2, Бркан 3, Ковачевић 3, Кисин (16 одбрана), Јегдић 8, Ратковић 9. Тренер: Здравко Комненовић.