U prvom kolu Kupa Republike Srpske ŽRK "Lotar" je u Rogatici pobijedio istoimeni klub 20:29 (13:13). Ovom pobjedom igračice iz Trebinja su se plasirale u dalje takmičenje.

Domaćin je poveo sa 3:0, ali je u 15. minutu bilo je 6:8. Nakon neriješenog rezultata 10:10 u 20. minutu gošće prave seriju 0:3 i u 25. minutu na semaforu je pisalo 10:13. Od tog trenutka do kraja prvg poluvremena domaće igračice su napravile mini-seriju 3:0 i na odmor se ide sa neriješenim rezultatom 13:13.

Tokom drugih 30. minuta gošće od 36. minuta i rezultata 15:15 prave seriju 1:6 i u 44. minutu stižu do prednosti od 16:21. Već tada se znao pobjednik.

Do kraja utakmice igračice Zdravka komnenovića su povećale prednost za konačnih 20:29.

Kod domaćina najbolja je bila Šarenac sa 6 golova, a kod gošći golman Kisin koja je imala 16 odbrana, najefikasnije su bile Ratković sa 9 i Jegdić sa 8 golova.

Igrano u Rogatici bez prisustva publike. Sudijski par: Trninić-Pavlović. Delegat: Boban Popović. Isključenja: Rogatica (10 minuta), Leotar (4 minuta). Sedmerci: Rogatica 2(1), Leotar 4(2).

ŽRK "Rogatica": Cvijetić, Radović, Vitomir 5, Knežević 1, Motika 1, Hršum, Sokolović 3, Šarenac 6, Gluhović 3, Komlenović 1, Kačarević. Trener: Velibor Đurić.

ŽRK "Leotar": S. Gaćina 4, Bulajić 2, Brkan 3, Kovačević 3, Kisin (16 odbrana), Jegdić 8, Ratković 9. Trener: Zdravko Komnenović.