U prvom kolu "Lige 6" KK "Leotar" je u Banja Luci izgubio od KK "Borac" 92:86 (25:23, 27:22, 16:14, 24:27).

Domaćin je od početka vodio i u četvrtom minutu bilo je 12:5, ali dva minuta prije kraja prvih deset minuta gosti su imali minimalnu prednost 15:16.

Ipak, prvi period domaćin je dobio sa 25:23.

Tokom druge četvrtine domaćin je imao i prednost od plus devet - 37:28 i 39:30, ali se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 52:45.

U trećoj četvrtini domaćin je održavao prednost od pet-šest koševa, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 68:59.

Gosti su u posljednjih deset minuta polako smanjivali rezultat i dva minuta prije kraja trojkom N. Đurasovića i dodatnim bacanjem došli su do 83:79, a isti igrač je 14. sekundi do kraja pogodio trojku za 89:86.

Do kraja meča domaćin je postigao tri koša, a gosti nijedan za konačan rezultat od 92:86.

Kod pobjednika su dva igrača imala dabl-dabl učinak Simeunović sa 17 koševa i 14 skokova i Tanasković sa 11 koševa i 10 skokova, a kod Trebinjaca N. Đurasović sa 17 i Mijović sa 15 koševa bili su najefikasniji.

Leotar u narednom kolu gostuje u Sarajevu kod KK "Spars".

KK "Borac": Knežević 13, Lescault 8, Kočić 10, Đumić 6, Tanasković 11, Renards 12, Simeunović 17, Marković,Radukić 5, Ljuboja, Reljić 10, Janković. Trener: Nemanja Tomić.

KK "Leotar": Šućov 11, B. Đurasović 10, Mijović 15, Ninković 7, N. Đurasović 17, Damjanović 8, Aleksić, Marić, Tupanjanin, Miladinović 12, Milidragović 4, Šakotić 2. Trener: Miro Vukoje