U 26. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u posljednjem kolu poražen od ekipe "Borca" u Banja Luci rezultatom 88:63 (22:17, 30:22, 20:11, 16:13).

Trebinjci su na gostovanje krenuli značajno oslabljeni bez braće Đurasović, Miloševića, Milidragovića, Mijovića i kapitena Ninkovića. Domaćin je od početka nametnuo svoj ritam jer je njemu odgovarala samo pobjeda uz još neka poklapanja pa da uđu u Ligu 6.

Nakon pet minuta bilo je 12:6, a prvih deset minuta završilo se prednošću domaćina od 22:17. Tokom druge četvrtine Leotar je i preokrenuo rezultat u 12. minutu u svoju korist 24:25 koševima Šakotića. Domaćin je ponovo vratio svoju prednost i na poluvrijeme se otišlo sa 52:39.

Treću četvrtinu Banjalučani su dobili sa 20:11 tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 72:50. Borac je i ovu četvrtinu dobio sa tri koša razlike 16:13 tako da je nakon 40. minuta na semaforu pisalo 88:63.

Za Leotar su odigrali značajnu minutažu dva nova igrača Miladinović centra koji je postigao 10 koševa i imao sedam skokova i Šućurov koji igra na poziciji jedan koji je postigao 6 koševa.

Trebinjci se sada okreću Ligi 6.

KK "Borac": Knežević 3, Lescault 20, Kočić 10, Tanasković 19, Reljić 3, Renards 6, Simeunović 6, Marković 2, Radukić 6, Đumić 6, Ljuboja, Janković 7. Trener: Nemanja Tomić.

KK "Leotar": Raičević 10, Aleksić 14, Miladinović 10, Šakotić 19, Šućurov 6, Nikolić 2, Tupanjanin.