У 26. колу Првенства БиХ КК "Леотар" је у посљедњем колу поражен од екипе "Борца" у Бања Луци резултатом 88:63 (22:17, 30:22, 20:11, 16:13).

Требињци су на гостовање кренули значајно ослабљени без браће Ђурасовић, Милошевића, Милидраговића, Мијовића и капитена Нинковића. Домаћин је од почетка наметнуо свој ритам јер је њему одговарала само побједа уз још нека поклапања па да уђу у Лигу 6.

Након пет минута било је 12:6, а првих десет минута завршило се предношћу домаћина од 22:17. Током друге четвртине Леотар је и преокренуо резултат у 12. минуту у своју корист 24:25 кошевима Шакотића. Домаћин је поново вратио своју предност и на полувријеме се отишло са 52:39.

Трећу четвртину Бањалучани су добили са 20:11 тако да се у посљедњих десет минута ушло са резултатом 72:50. Борац је и ову четвртину добио са три коша разлике 16:13 тако да је након 40. минута на семафору писало 88:63.

За Леотар су одиграли значајну минутажу два нова играча Миладиновић центра који је постигао 10 кошева и имао седам скокова и Шућуров који игра на позицији један који је постигао 6 кошева.

Требињци се сада окрећу Лиги 6.

КК "Борац": Кнежевић 3, Лесцаулт 20, Кочић 10, Танасковић 19, Рељић 3, Ренардс 6, Симеуновић 6, Марковић 2, Радукић 6, Ђумић 6, Љубоја, Јанковић 7. Тренер: Немања Томић.

КК "Леотар": Раичевић 10, Алексић 14, Миладиновић 10, Шакотић 19, Шућуров 6, Николић 2, Тупањанин.