U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Republike Srpske FK "Leotar" je u Policama savladao FK "Sloga" iz Doboja 3:0 (0:0). Na taj način Trebinjci imaju veliku prednost pred uzvratnu utakmicu u Doboju koja će se igrati 12. maja.

Domaćin je zaprijetio u 8. minutu kada je šut Zečevića iz slobodnog udarca prošao pored same desne stative gostiju, a samo minut kasnije golman Sloge je uz veliki napor odbranio šut Ramića sa oko 20 metara.

Prebiračević je imao šansu u 39. minutu, ali njegov šut iskosa otišao je pravo u I. Markovića. Rezultatom 0:0 otišlo se na odmor.

Leotar je odmah na početku drugog poluvremena počeo da pritiska ka šesnaestercu gostiju. Šut Šipovca u 63. minutu golman gostiju brani, a lopta odlazi u korner. Ono što se čekalo punih 70. minuta viđeno je u razmaku od šest minuta (od 73. do 79.) - čak tri gola.

Šipovac je u 73. minutu sa lijeve strane centrirao, a Ateljević je najviši bio u skoku i njegov šut glavom pogodio je desnu stativu. Na odbijenu loptu natrčao je Đurić i rezantnim udarcem pogodio mrežu gostiju za 1:0.

Najstariji igrač na terenu Ristić koji je odlično odigrao drugo poluvrijeme centrirao je sa lijeve strane, uletio je Medan i doveo svoju ekipu u vođstvo od 2:0. Samo dva minuta kasnije opet sa lijeve strane centaršut Šipovca u šesnaesterac gostiju, a lopta dolazi do Medana za 3:0.

Domaćin je i nakon tri gola nastavio sa odličnom igrom i u 83. minutu Šipovac je "prevario" tri igrača Sloge i sa 20 metara šutirao, ali se golman ovaj put nije dao iznenaditi.

U nadoknadi vremena i mladi Kolak je šutirao, ali rezultat se nije promijenio.

Nakon utakmice trener Trebinjaca Oleg Ćurić je istakao da je ova utakmica bila dosta različita u odnosu na prvenstvenu koja se odigrala u subotu.

"Bili smo dosta agresivniji i imali smo bolji pristup utakmici. Čestitao bih svojim momcima i svaka im čast jer je ovo šesta utakmica za 17 dana plus putovanja, žuti kartoni, virusi, prehlade. Momci su sve to izdržavaju i za tri dana u subotu imamo utakmicu u Prijedoru i okrećemo se njoj, a to će biti pravi derbi", naglasio je Ćurić.

Stadion u Policama, igralo se bez prisustva publike. Glavni sudija: Dragan Kesić. Pomoćnici: Dragan Keranović i Dejan Stjepanović. Četvrti sudija: Mario Jelić. Delegat: Dalibor Rašević. Žuti karto: Hadžimujić (Sloga) u 87. minutu.

FK "Leotar": Perišić, Milić, Maksimović (od 46. minuta Dragan Ristić), Šešelj (od 38. minuta Sekulović), Paranos (od 71. minuta Kolak), Šipovac, Ramić, Zečević (od 71. minuta Medan), Prebiračević (od 48. minuta Ateljević), Mićunović, Đurić. Trener: Oleg Ćurić.

FK "Sloga": I. Marković, Andrić, N. Marković, Nikolić (od 82. minuta Cetić), Aljetić, Golubović (od 88. minuta Trifković), Buljubašić (od 58. minuta Perić, Savić, Vasiljević, Hadžimujić, Dušan Ristić. Trener: Milan Draganović.