У првој полуфиналној утакмици Купа Републике Српске ФК "Леотар" је у Полицама савладао ФК "Слога" из Добоја 3:0 (0:0). На тај начин Требињци имају велику предност пред узвратну утакмицу у Добоју која ће се играти 12. маја.

Домаћин је запријетио у 8. минуту када је шут Зечевића из слободног ударца прошао поред саме десне стативе гостију, а само минут касније голман Слоге је уз велики напор одбранио шут Рамића са око 20 метара.

Пребирачевић је имао шансу у 39. минуту, али његов шут искоса отишао је право у И. Марковића. Резултатом 0:0 отишло се на одмор.

Леотар је одмах на почетку другог полувремена почео да притиска ка шеснаестерцу гостију. Шут Шиповца у 63. минуту голман гостију брани, а лопта одлази у корнер. Оно што се чекало пуних 70. минута виђено је у размаку од шест минута (од 73. до 79.) - чак три гола.

Шиповац је у 73. минуту са лијеве стране центрирао, а Атељевић је највиши био у скоку и његов шут главом погодио је десну стативу. На одбијену лопту натрчао је Ђурић и резантним ударцем погодио мрежу гостију за 1:0.

Најстарији играч на терену Ристић који је одлично одиграо друго полувријеме центрирао је са лијеве стране, улетио је Медан и довео своју екипу у вођство од 2:0. Само два минута касније опет са лијеве стране центаршут Шиповца у шеснаестерац гостију, а лопта долази до Медана за 3:0.

Домаћин је и након три гола наставио са одличном игром и у 83. минуту Шиповац је "преварио" три играча Слоге и са 20 метара шутирао, али се голман овај пут није дао изненадити.

У надокнади времена и млади Колак је шутирао, али резултат се није промијенио.

Након утакмице тренер Требињаца Олег Ћурић је истакао да је ова утакмица била доста различита у односу на првенствену која се одиграла у суботу.

"Били смо доста агресивнији и имали смо бољи приступ утакмици. Честитао бих својим момцима и свака им част јер је ово шеста утакмица за 17 дана плус путовања, жути картони, вируси, прехладе. Момци су све то издржавају и за три дана у суботу имамо утакмицу у Приједору и окрећемо се њој, а то ће бити прави дерби", нагласио је Ћурић.

Стадион у Полицама, играло се без присуства публике. Главни судија: Драган Кесић. Помоћници: Драган Керановић и Дејан Стјепановић. Четврти судија: Марио Јелић. Делегат: Далибор Рашевић. Жути карто: Хаџимујић (Слога) у 87. минуту.

ФК "Леотар": Перишић, Милић, Максимовић (од 46. минута Драган Ристић), Шешељ (од 38. минута Секуловић), Паранос (од 71. минута Колак), Шиповац, Рамић, Зечевић (од 71. минута Медан), Пребирачевић (од 48. минута Атељевић), Мићуновић, Ђурић. Тренер: Олег Ћурић.

ФК "Слога": И. Марковић, Андрић, Н. Марковић, Николић (од 82. минута Цетић), Аљетић, Голубовић (од 88. минута Трифковић), Буљубашић (од 58. минута Перић, Савић, Васиљевић, Хаџимујић, Душан Ристић. Тренер: Милан Драгановић.