Рукометашице Леотара су наставиле побједнички низ утакмица у Првој лиги Републике Српске јер су у Дервенти у 12. колу побиједиле истоимени рукометни клуб са 17:33 (8:16).

Домаћин је повео са 1:0 и то му је било једино вођство на утакмици. Средином првог полувремена гости су водили са два гола предности 7:9, али серијом 0:5 од 24. до 30. минута играчице Здравка Комненовића одлазе на паузу резултатом 8:16.

Током другог полувремена Драгана Боро и њене саиграчице наставиле су са добром игром и повећавале разлику, тако да у размаку од четири минута гошће праве серију 0:4 (14:26) и постављало се питање само колико ће завршити утакмица.

На крају су Требињке славиле резултатом 17:33.

Сљедећи сусрет првенства играју у Требињу против Радника из Бјељине.

ЖРК "Дервента": Гостић, Бајрамовић, Брестовац 2, Цвијановић 3, Винчић 2, Асентић, Петковић, Грабеж, Кнежевић, Девић 3, Радановић 4, Павловић, Делић, Латифовић. Тренер: Давор Тодорић.

ЖРК "Леотар": Кисин, Ковач, Булајић 1, Бркан 1, Анђушић 11, Ратковић 3, Ковачевић 2, Боро 9, Кисин 1, Јегдић. Тренер: Здравко Комненовић.