Rukometašice Leotara su nastavile pobjednički niz utakmica u Prvoj ligi Republike Srpske jer su u Derventi u 12. kolu pobijedile istoimeni rukometni klub sa 17:33 (8:16).

Domaćin je poveo sa 1:0 i to mu je bilo jedino vođstvo na utakmici. Sredinom prvog poluvremena gosti su vodili sa dva gola prednosti 7:9, ali serijom 0:5 od 24. do 30. minuta igračice Zdravka Komnenovića odlaze na pauzu rezultatom 8:16.

Tokom drugog poluvremena Dragana Boro i njene saigračice nastavile su sa dobrom igrom i povećavale razliku, tako da u razmaku od četiri minuta gošće prave seriju 0:4 (14:26) i postavljalo se pitanje samo koliko će završiti utakmica.

Na kraju su Trebinjke slavile rezultatom 17:33.

Sljedeći susret prvenstva igraju u Trebinju protiv Radnika iz Bjeljine.

ŽRK "Derventa": Gostić, Bajramović, Brestovac 2, Cvijanović 3, Vinčić 2, Asentić, Petković, Grabež, Knežević, Dević 3, Radanović 4, Pavlović, Delić, Latifović. Trener: Davor Todorić.

ŽRK "Leotar": Kisin, Kovač, Bulajić 1, Brkan 1, Anđušić 11, Ratković 3, Kovačević 2, Boro 9, Kisin 1, Jegdić. Trener: Zdravko Komnenović.