Zrk leotar .jpg

У 9. колу Прве лиге Републике Српске ЖРК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" декласирао лидера првенства екипу ЖРК "Дубица" из Козарске Дубице резултатом 31:21 (16:10). Побједом је екипа Здравка Комненовића нанијела први пораз екипи Дубица.

Озбиљним и одговорним приступом игри Леове играчице су од првог тренутка кренуле силовито и агресивно како у офанзивном тако и у одбрамбеном дијелу игре, што је и био главни кључ успјеха.

Дубичанке су у првих 20. минута успјеле да постигну само пет погодака преко изузетно снажне одбране Леотара. У 27. минуту било је 6 погодака више за домаћина, а на одмор се отишло при резултату 16:10.

Друго полувријеме је настављено са одличном игром домаћих играчица у коме је шутерски доминирала Анђушић, а темпо игре одржавала је Јегдић са изузетно мотивационим наступом како у одбрани тако и у нападачкој улози.

Вриједно је споменути одличне одбране Ковач која је бранила већим дијелом сусрета, али и атрактивне одбране млађане Кисин која је оправдала добијену минутажу.

Након 60. минута на семафору је писало 31:21. Леотар се тако реванширао Дубици за јесењи пораз у гостима (25:30) и показао је да је најквалитетнија екипа у лиги иако неки недобронамјерни фактори у лиги покушавају да то оспоре за зеленим столом.

Наредну утакмицу Леотар игра у Дервенти против истоимене екипе.

ЖРК "Леотар" : Ковач 7 одбрана, Спаић, Булајић, Бркан, Анђушић 9, Ћоровић 3, Ратковић 1, Ковачевић 6, Боро 8, Кисин 3 одбране, Шпец, Гаћина, Јегдић 4. Тренер: Здравко Комненовић.

ЖРК "Дубица": Марин 1, Каран 2, Грбић 2, Миланковић 1, Кондић, Мајкић 2, Змијањац, Максимовић 5, Бабић 6, Баруџија 2, Мисирача. Тренер: Борис Сувајац.