U Trebinju je danas održano 17. međunarodna regata „Trebinje 2018“ i prvo Prvenstvo Republike Srpske u kajaku i kanuu na mirnim vodama, uz učešće blizu 100 kajakaša i kanuista iz deset klubova iz Srpske, Federacije BiH, Srbije i Hrvatske.

kajak kanu trebinje (2).JPG

U ekipnoj konkurenciji na prvenstvu Republike Srpske prvo mjesto osvojila je Kajak-kanu klub "Sava" iz Gradiške, drugo mjesto KKK "Premium" iz Broda, a treće mjesto Veslačko društvo "Trebišnjica".

U trci mini-kajak dvosjed za pionire na 500 metara, prvo mjesto su osvojili Davor Glušac i Nikola Janda, dok su Ognjen Burani i Momčilo Ninković osvojili bronzanu medalju.

U trci mini-kajak jednosjed na 500 metara, mlađi kadet Aleksa Ninković osvojio je drugo mjesto.

U kategoriji kajak na 500 metara, mlađi kadeti Aleksa Ninković i Slađan Kujačić osvojili su drugo mjesto.

Pionir Davor Glušac u trci na 500 metara osvojio je zlato, a mlađi junior Ognjen Papović na 500 metara treće mjesto.

Na današnjem takmičenju osmogodišnji Davor Glušac u dvije trke osvojio je dvije zlatne medalje.

Organizator takmičenja je Veslačko društvo "Trebišnjica".