U drugoj polufinalnoj utakmici Prve lige Republike Srpske ŽKK "Trebinje 03" je pobijedio OKK "Igman" iz Istočne Ilidže rezultatom 97:46 (26:11, 22:10, 28:14, 21:11).

zkk trebinje 03 igman

Trebinjke su na svome parketu pobijedile gošće i na taj način osigurale plasman u finalnoj utakmici plej-ofa.

Igračice trenera Milorada Nadaždina sa pola snage su dobile ekipu iz Istočne Ilidže. Nakon prve četvrtine znao se pobjednik i bilo je samo pitanje sa koliko razlike će se završiti utakmica. Prvih deset minuta završen je 26:11, a na odmor se otišlo sa rezultatom 48:22.

U drugom poluvremenu "malene" su nastavile sa povećavanjem razlike iako su u igru ulazile sve igračice koje su večeras bile upisane u zapisnik. Na kraju utakmice na semaforu je pisalo 97:46.

Poslije utakmice Milorad Nadaždin je izjavio da se ide korak po korak.

"Mi čekamo boljeg iz susreta ŽKK "Kozara" - ŽKK "Mladost" i vjerujem u svoje djevojke da mogu osvojiti prvenstvo Republike Srpske", rekao je Nadaždin.

ŽKK "Trebinje 03":Kešeljević 25, Gudelj 8, Šapurić 2, Milanović 8, Tomašević 2, Jokanović 19, Dostinić 14, Gordić, Šukić 2, Škrivan 12, Papović 5, Trklja. Trener: Milorad Nadaždin.

OKK "Igman": Rončević, Tikveša 7, Z.Kovačević, Zirojević 5, .Šehovac 8, I.Kovačević 2, Lalović 16, Josipović 8. Trener: Zoran Šehovac.