U Prijedoru je ŽKK "Trebinje 03" u okviru Prve ženske lige Republike Srpske pobijedilo domaćina ŽKK "Mladost" rezultatom 55:96 (13:21, 6:22, 19:29, 17:24).

zkk trebinje 03

Ovom pobjedom Trebinjke su bez poraza završile regularni dio prvenstva i sa prve pozicije startuju u plej-ofu.

Utakmica u Prijedoru riješena je već nakon prvih 20 minuta. Prva četvrtina završila je vođstvom gošći od 13:21. Drugu četvrtinu igračice trenera Milorada Nadaždina dobile su sa 16 koševa prednosti tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 19:43.

Drugo poluvrijeme Trebinjke su nastavile sa dobrom igrom, tako da je razlika rasla i na kraju je iznosila 41 koš u njihovu korist - 55:96.

U poraženoj ekipi Gligić je bila najefikasnija sa 22 koša, a Dostinić sa 19 i Putica 16 poena su bile najefikasnije kod pobjednika.

Treba naglasiti da je u prvenstvu ŽKK "Trebinje 03" jedina ekipa koja je bez poraza i koja im koš razliku +207, za razliku od ostalih ekipa koje su u minusu 50 ili čak 70 koševa.

Trener Milorad Nadaždin zadovoljan je pobjedom i igrom, ali naglašava da se plej-of treba ozbiljno shvatiti i da se ne smije ponoviti prošla sezona.

"Vjerujem u moje djevojke koje mogu doći do šampionske titule Republike Srpske, a prvi test je već za vikend kada nam dolazi u goste ŽKK 'Igman' iz Istočne Ilidže", rekao je Nadaždin.

ŽKK "Trebinje 03": Kešeljević 15, Gudelj 12, Ambulija 2, Milanović 8, Jokanović 13, Dostinić 19, Gordić, Šukić 8, Papović, Spahić 3, Putica 16. Trener: Milorad Nadaždin.