Juniorke ŽKK "Trebinje 03" prvakinje su Republike Srpske u košarci. One su danas u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedili ŽKK "Igman" iz Istočne Ilidže rezultatom 99:50 (29:7, 14:10, 34:17, 22:16).

zkk trebinje 03 igman

Prije utakmice Trebinjke su bile favorit i samo je bilo pitanje razlike sa koliko će se koševa završiti utakmica.

Igračice trenera Milorada Nadaždina u susret su ušle agresivno i angažovano tako da su prvih deset minuta riješile u svoju korist 29:7.

U drugoj četvrtini trener domaćih dao je priliku i drugim igračicama tako da je ovaj period završen sa 14:10. Na odmor se otišlo rezultatom 43:17.

U drugom poluvremenu nastavila se dominacija Trebinjki. Treću četvrtinu "malene" su dobile rezultatom 34:17, a četvrtu 22:16. Tako je na semaforu nakon 40 minuta igre pisalo 99:50.

Šta reći za trebinjske košarkašice koje su nakon pionirske titule dodale i juniorsku titulu Republike Srpske, a u kadetskoj konkurenciji su vicešampionke. Samo riječi hvale za njihov trud, požrtvovanost i borbenost, a to se na kraju i isplatilo jer su rezultati najbolji pokazatelj.

Nakon utakmice trener Milorad Nadaždin bio je zadovoljan, ali on uvijek gleda u budućnost.

"Zadovoljan sam titulama, ali idemo naprijed jer nas sada čeka plej-of u seniorskoj ligi i nadam se prvom mjestu, to jest tituli", rekao je Nadaždin.

ŽKK "Trebinje 03": Kešeljević 23, Šapurić 4, Miletić 2, Milanović 5, Tomašević, Jokanović 8, Ambulija 9, Gordić 2, Šukić 15, Putica 14, Papović 5, Škrivan 12. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Igman": Mirović 4, Popović, Zirojević 6, Čelik, Kovačević 4, Brkljač 2 , Kovač 18, Lalović 16, Josipović. Trener: Zoran Šehovac.