U Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić", u 5. kolu Prve ženske lige Republike Srpske, košarkašice ŽKK "Trebinje 03" pobijedile su ŽKK "Kozara" iz Gradiške rezultatom 89:62 (19:15, 26;10, 27:22, 17:15).

zkk trebinje 03 kozara

Prva četvrtina je bila izjednačena i završena je sa četiri koša prednosti u korist domaćina.

U drugih deset minuta vidjela se prava i realna slika na terenu. Igračice trenera Milorada Nadaždina zaigrale su malo bolje i ovaj period dobile sa rezultatom 26:10. Rezultatom 45:25 otišlo se na odmor.

U trećoj i četvrtoj četvrtina vidjela se razlika i u spremnosti i kvalitetu protivnika. Na kraju utakmice rezultat je glasio 89:62.

Za mjesec dana kada bude plej-of i borba za titulu to će izgledati daleko ozbiljnije i agresivnije. Djevojke su preumorne jer je prvi tim igrao protiv Igmana u petak, a za vikend većina ovih igračica igrala je kadetsko prvenstvo Republike Srpske.

"Moram istaći Kešeljević koja je naš nosilac igre i u zadnja četiri dana odigrala je pet utakmica i prešla oko 1.500 kilometara. Hvala njoj i ostalim igračicama na borbi i požrtvovanju u ova četiri dana", istakao je Nadaždin.

Kešeljević sa 22, Gudelj 20 i Jokanović  sa 17 bile su najefikasnije u redovima pobjednika, a kod gošći najbolja je bila S. Škrbić sa 26 koševa.

ŽKK "Trebinje 03": Kešeljević 22, Gudelj 20, Šapurić, Milanović 4, Tomašević, Jokanović 17, Dostinić 8, Spahić, Šukić 2, Papović 8, Putica 6, Škrivan 2. Trener: M. Nadaždin.

ŽKK "Kozara": S. Škrbić 26, Kovačević, M. Škrbić 8, Ćuk 19, Pilipović 2, Trninić 4, Popović 3, Subašić. Trener: M. Trivunović.