Kadetska selekcija ŽKK "Trebinje 03", uzrast od 15 do 17 godina, osvojila je drugo mjesto na finalnom turniru prvenstva Republike Srpske koje je održano u Aleksandrovcu. Prvo mjesto osvojila je ekipa ŽKK "Mladi Krajišnik, treća je ekipa ŽKK "Orlovi", a četvrto mjesto je pripalo ŽKK "Milići".

kadetkinje zkk trebinje 03

U prvoj utakmici koja je odigrana u subotu veće ŽKK "Trebinje 03" je poražen od KK "Mladi Krajišnik" rezultatom 85:71 (23:23, 27:13, 19:12, 16:23).

U prvoj četvrtini vodila se izjednačena borba, a Trebinjke su i vodile sa 12:13, 17:19, ali je prvih deset minuta završeno je 23:23. U drugoj četvrtini Banjalučanke su za dva minuta napravile seriju od 10:0 i postavile rezultatsku prednost od 33:23.

Igračice Milorada Nadaždina priprijetile su i došle do 37:32, ali od 17. minuta do kraja opet je viđena dobra igra Mladog Krajišnika, tako da se na odmor otišlo sa 14 koševa razlike - 50:36.

U trećoj četvrtini razlika raste i u 28. minutu bilo je 66:42, ali se u posljednji dio utakmice ušlo sa 69:48. Od 30. do 40. minuta Trebinjke su uspjele da smanje na minus 14, za konačan rezultat 85:71.

U redovima Mladog Krajišnika Zubac je postigla 45 koševa, a Kešeljević sa 38 bila je najbolja kod Trebinjki.

U drugoj utakmici koja je odigrana jutros "malene" su pobijedile KK "Milići" rezultatom 94:42 (30:6, 17:11, 26:13, 21:12).

Od početka ove utakmice nazirao se pobjednik. Trebinjke su povele 18:0 i svoj prvi koš igračice iz Milića postigle su tek u 7. minutu. Ovaj period utakmice završen je rezultatom 30:6, a na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 47:17.

Treći i četvrti period utakmice nastavio se sa dobrom igrom Trebinjki i samo je bilo pitanje sa koliko koševa će se utakmica završiti. Najveća razlika je bila u 39. minutu - 94:40. Krajnji rezultat na semaforu je bio 94:42.

Kešeljević sa 29, ponovo je bila najbolja u redovima pobjednika, a kod poražene ekipe Novaković sa 16 koševa bila je najefikasnija.

Trebinjske košarkašice su u trećoj utakmici pobijedile ŽKK "Orlovi" iz Banjaluke rezultatom 67:65(20:13, 13:12, 16:17, 18:23).

One su dobro otvorile utakmice, jer su nakon početnih 0:3 prešle u vođstvo i nakon pet minuta bilo je 11:8, a na kraju prve četvrtine 20:13. U drugoj četvrtini "malene" su čuvale prednost, a u 18. minutu povele su na 31:21, ali se na odmor otišlo sa 33:25.

Treća četvfrtina donijela je i najveću prednost na utakmici. U 25. minutu je bilo 45:27. Serijom od 4:15 Banjalučanke su ušle u posljednjih deset minuta sa zaostatkom od sedam koševa - 49:42. Samo nakon dva minuta igranja primakle su se na 51:47, ali "malene" su uspjele da održe prednost sve do 38. minuta, kada je došlo do izjednačenja 55:55.

Igračice Milorada Nadaždina ponovo su skupile snagu i povele, a Marija Kešeljević je osam sekundi do kraja utakmice sa dva slobodna bacanja dovela svoju ekipu do rezultata 67:63. Orlovi su samo uspjeli da smanje rezultat tri sekunde do kraja na konačnih 67:65.

Kešeljević sa 22 koša po treći put je bila najbolja u Trebinju 03. Najefikasnije u poraženoj ekipi bila je Simić sa 18 poena.

ŽKK "Trebinje 03" (ukupan broj koševa na turniru): Kešeljević 89, Papović 44, Tomašević 9, Miletić 10, Škrivan 24, Spahić 14, Radovanović 2, Jokanović 10, Mrdić 4, Benderać, Milanović 19, Uljarić 7. Trener: Milorad Nadaždin.