Trebinje večeras može da slavi duplu titulu. Nakon što je OKK "Leotar" postao pionirski prvak Republike Srpske, iz Brčkog su stigle isto radosne vijesti za sve ljubitelje sporta - ŽKK "Trebinje 03" je postao, takođe, pionirski prvak Srpske.

pionirke zzk trebinje 03

"Malene" su u posljednjoj utakmici turnira u Brčkom pobijedile KK "Feniks" iz Banjaluke rezultatom 63:47 (15:19, 20:5, 13:13, 15:10).

U prvoj utakmici na turniru Trebinjke su sinoć porazile KK "Lavovi" iz Brčkog rezultatom 48:64 (15:15, 11:20, 8:16, 14:13). Prva četvrtina završila je neriješeno 15:15, ali u drugih deset minuta gošće su pokazale svoj kvalitet. Ovaj period dobile su sa deset koševa razlike i na odmor se otišlo sa rezultatom 26:35.

U drugom poluvremenu nastavila se dobra igra Trebinjki tako da su i treću četvrtinu dobile sa osam koševa razlike. U zadnjih deset minuta ušlo se sa 17 koševa prednosti. Na kraju utakmice rezultat je bio 48:64.

U redovima ekipe iz Brčkog najbolja je bila M. Đokić koja je postigla 22 koša, a u redovima "Trebinja 03" tri igračice su imale dabl-dabl učinak i to: Uljarević 18 koševa i 20 skokova, Milanović 14 koševa i 12 skokova i Tasovac 13 koševa i 12 skokova.

Trebinjke su u drugoj utaakmici na turniru pobijedile KK "WBA Basketball" iz Teslića rezultatom 44:50 (8:14, 11:15, 12:11, 13:10).

"WBA Basketball" poveo je sa 3:0 i svoj prvi koš Trebinjke su postigle tek u 6. minutu. Dva minuta kasnije "Trebinje 03" je prešlo u vođstvo od 8:10 i do kraja prve četvrtine prednost se povećala na šest koševa razlike - 8:14.

U narednih deset minuta nastavila se dobra igra Trebinjki, tako da je u 16. minutu na semaforu pisalo 14:29. Igračice iz Teslića su do kraja četvrtine uspjele da smanje rezultat tako da se na odmor otišlo sa 19:29.

Trebinjke su u trećoj četvrtini održavale razliku iz prvog poluvremena i u zadnjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 31:40. Teslićanke su u četvrtoj četvrtini igrale agresivno i na sve načine pokušavale su da preokrenu rezultat.

U 35. minutu, ekipa iz Teslića je prišle na četiri koša razlike - 38:42, ali više od toga nisu mogle. Na kraju je rezultat glasio 44:50.

U redovima poraženih najbolja je bila Kamenčić sa 22 koša, a u redovima pobjednika najefikasnija je bila Milanović sa 18 koševa, ali odlične su bile i Uljarević sa 11, Tasovac o Đaković sa po 10 skokova.

Posljednja utakmica na turniru je odlučivala ko će biti pionirski prvak.

Trebinjke su loše otvorile utakmicu i nakon pet minuta gubile su sa 7:14, ali nakon deset minuta bile su u zostatku četiri koša - 15:19. U drugoj četvrtini bolja igra Trebinjki i to se odmah osjetilo na rezultatu, tako da su u jedanaestom minutu povele sa 20:19, i već u 18. bilo je 32:23, pa se na odmor otišlo sa 35:24.

U drugom poluvremenu nastavila se dobra igra "malenih". U posljednjih deset minuta se ušlo sa rezultatom 58:47. Četvrti dio utakmice Trebinjke su odigrale još bolje, tako da su ovaj period dobile sa 15:10 i na taj način na kraju utakmice na semaforu je pisalo 63:47.

Na ovoj utakmici u ekipi "Feniksa" najefikasnija je bila Marendić sa 14 koševa, a u redovima "Trebinja 03" Milanović sa 28 koševa i 12 skokova i Daković sa 13 koševa i 11 skokova imale su dabl-dabl učinak, a istkla se još i Savić koja je postigla 12 koševa.

Dva trofeja u jednom danu, tačnije za nepuna tri sata. Šta reći nego samo BRAVO za obje pionirske ekipe.

ŽKK "Trebinje 03" (ukupan broj koševa na turniru): Mrdić 2, Milanović 60, Uljarević 28, Benderać 15, Daković 30, Mihojević 8, Karaka, Marković, Milošević, Savić 16, Tasovac 18, Babić. Treneri: Dragana Lugonja i Gordana Gaćina.