Juniorke ŽKK "Trebinje 03" vraćaju se iz Travnika sa dvije pobjede, ostvarene u okviru Ženske omladinske lige /ŽOL/.

zkk trebinje 03 travnik

Na turniru su nastupile juniorke ŽKK "Konjic" iz Konjica, ŽKK "Trebinje 03" i domaćin ŽKK "Travnik".

U prvoj utakmici Trebinjke su pobijedile Travnik rezultatom 82:33 (23:13, 26:6, 20:10, 14:4). Od početka su igračice trenera Milorada Nadaždina nametnule svoj ritam igre, tako da je nakon prvih deset minuta rezultat glasio 23:13.

U drugih deset minuta Trebinjke su dodale "gas" i ovaj period riješile sa 20 koševa razlike, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 49:19.

U drugom poluvremenu nastavila se dobra igra gošći, koje su treću i četvrtu četvrtinu dobile sa deset koševa razlike za konačan rezultat 82:33.

Najefikasnije u redovima "Trebinja 03" su bile Kešeljević sa 35 i Milanović sa 12 koševa.

Nakon ove utakmice košarkašice sa juga Republike Srpske odigrale su odmah i drugu utakmicu protiv KK "Konjic" i pobijedile rezultatom 85:52 (26:19, 24:6, 14:9, 21:18).

U prvoj četvrtini Trebinjke su se malo mučile, ali u drugih deset minuta stvari su stavljene na svoje mjesto. Ovaj period Kešeljević, Milanović i ostale košarkašice su dobile sa 18 koševa razlike, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 50:25.

U drugom poluvremenu se razlika iz prvih 20. minuta održavala za krajnji rezultat na semaforu 85:52.

Najviše koševa na ovoj utakmici su postigle Kešeljević 35, Milanović 21 i Papović 10.

U Travniku su igrale (ukupno koševa): Kešeljević 60, Mrdić, Miletić 10, Milanović 33, Tomašević 8, Šapurić 7, Gordić 2, Škrivan 12, Putica 14, Papović 14, Spahić 5, Radovanović 2. Trener: Milorad Nadaždin.