U Ligi mladih BiH, košarkašice "Trebinje 03" u konkurenciji kadetkinja i juniorki ostvarile su pobjede nad ŽKK "Željezničar" iz Sarajeva.

kosarka srpska srbija

U konkurenciji U-16, Trebinjke su slavile rezultatom 87:65 (24:15, 19:20, 23:9, 21:21), a U-18 su pobijedile rezultatom 82:59 (19:15, 23:14, 26:16, 14:14).

Trebinjske kadetkinje loše su otvorile utakmicu. U prvih pet minuta gošće su bile u vođstvu, a najveća razlika iznosila je 4:10. Tada su domaće igračice izjednacile i prešle u vođstvo.

Nakon prvih deset minuta bilo je 24:15.

U drugoj četvrtini gošće su bile bolje i riješile ovaj dio utakmice u svoju korist 19:20, ali se na odmor otišlo sa prednošću domaćih igračica od 43:35.

U trećoj četvrtini igračice trenera Milorada Nadaždina zaigrale su mnogo bolje i dobile ovaj period sa 23:9. U zadnjoh četvrtini viđeno je dosta koševa sa obje strane - po 21, a najviša prednost bila je u 33. minutu pri rezultatu 76:46.

Do kraja su gošće smanjile rezultat na 87:65.

U redovima Trebinjki Kešeljević sa 34 koša i Škrivan sa ostvarenim dabl-dabl učinkom od 14 koševa i 16 skokova bile su najbolje, a kod gošći Šehovac i Peljto postigle su 18 koševa.

ŽKK "Trebinje 03": Kešeljević 34, Mrdić 2, Miletić, Milanović 15, Tomašević, A. Jokanović, Radovanović 4, Arsenić 2, Škrivan 14, Mihojević 3, Papović 7, Spahić Trener: Milorad Nadaždin.

Juniroke su odigrale dobru utakmicu. Od početka su bile u vođstvu. Prva četvrtina završena je sa 19:15, a na odmor se otišlo sa rezultatom 42:29.

U trećoj četvrtini Trebinjke su dominirale i ovaj dio utakmice riješile u svoju korist od deset koševa razlike 26:16. U četvrtoj četvrtini bila je i najveća prednost - 77:49 i to u 33. minutu, da bi do kraja utakmice gošće smanjile razliku na minus 23 - 82:59.

U ekipi trenera Milorada Nadaždina, Putica je postigla 18 i Kešeljević 13 koševa, ali treba istaći i Šukić koja je uz 5 postignutih koševa imala 13 skokova, a kod gošći Alispahić sa 23 koša bila je najbolja.

ŽKK "Trebinje 03": Kešeljević 13, Ambulija 6 Milanović 12, Tomašević 3, I. Jokanović, Gordić 2, Šukić 5, Papović 11, Škrivan 6, Putica 18, Šapurić 6. Trener: Milorad Nadaždin.