U Ligi mladih BiH za košarkašice, ŽKK "Trebinje 03" vraća se sa pobjedama kadetkinja i juniorki iz Prozora i Konjica.

Zkk trebinje 03

Trebinjke su u ligi U-18 pobijedile ŽKK "Rama" rezultatom 39:81 (11:24, 6:25, 8:16;14:16), a u konkureniciji U-16 ŽKK "Konjic" rezultatom 79:84 (21:17, 10:24, 23:17, 25:26).

Juniorke su od početka utakmice bile u vođstvu. Prednost se povećavala iz minuta u minut, tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 17:49.

U drugom poluvremenu na parketu je bila ista slika. Najveća prednost je bila u 32. minutu pri rezultatu 25:69. U četvrtoj četvrtini domaće igračice su pružile najveći otpor Trebinjkama, jer su je izgubile samo sa dva koša razlike - 14:16.

Nakon 40. minuta igre rezultat je iznosio 39:81.

Najbolje u ekipi Milorada Nadaždina bile su Kešeljević sa 25 koševa i Šukić sa dabl-dabl učinkom od 18 koševa i 12 skokova.

ŽKK "Trebinje 03": Kešeljević 25, Ambulija, Ninković, Milanović 4, Tomašević 4, Jokanović 4, Šapurić 4, Radovanović, Šukić 18, Putica 7, Papović 9, Škrivan 6. Trener: Milorad Nadaždin.

Kadetkinje su u Pprozoru bile bolje od ekipe Rame rezultatom 79:84. U prvoj četvrtini domaće su bile u vođstvu koje je bilo najveće u 6. minutu - 14:8.

Ipak, prvih deset minuta završeno je sa četiri koša razlike u korist domaćih igračica - 21:17.

Od 12 minuta i rezultata 23:23 Trebinjke prelaze u vođstvo i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 31:41.

U drugom poluvremenu domaće igračice su smanjile na 54:56, i dolšle su do izjednačenja u 38. minutu pri rezultatu 73:73. Nakon toga, igračice Milorada Nadaždina su odigrale dobro završnicu utakmice i dolaze do važne pobjede 79:84.

U redovima pobjednika odlična je bila Kešeljević sa dabl-dabl učinkom 45 koševa i 11 asistencija i Papović sa 14 koševa.

ŽKK "Trebinje 03": Kešeljević 45, Mrdić, Arsenić, Milojević, Tomašević 8, Jokanović 5, Kraljević, Radovanović, Škrivan 12, Papović 14, Daković, Vučinić. Trener: Milorad Nadaždin.