Ekipa ŽKK "Trebinje 03" sa gostovanja prvenstva Lige mladih BiH vraća se sa polovičnim uspjehom, jer su kadetkinje U-16 pobijedile u Zenici ŽKK "Kengur" rezultatom 63:69, dok su juniorke U-18 izgubile u Sarajevu od ŽKK "Play off Ultra" rezultatom 72:66.

zkk trebinje 03

Kadetkinje su pobijedile neugodnu ekipu "Kengura" sa šest koševa razlike 63:69 ( 13:18, 16:13, 15:20, 19:18).

U prvih sedam minuta na parketu je viđena izjednačena borba, ali od rezultata 8:8 gošće su zaigrale bolje i prvu četvrtinu su dobile u svoju korist 13:18.

U drugoj četvrtini nastavlja se dobrta igra Trebinjki, ali u zadnje dvije minute domaće igračice smanjuju na 29:31 i sa tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

Na početku treće četvrtine domaće igračice su izjednačile rezultat na 31:31 i od tada pa sve do kraja meča igračice trenera Milorada Nadaždina nalaze se u vođstvu, a najveće je bilo u 32. minutu - 44:57.

Do kraja utakmice Zeničanke su uspjele samo da smanje razliku na konačnih 63:69.

Na ovoj utakmici Marija Kešeljević je postigla tripl-dabl - 21 koš, po 12 skokova i asistencija, i sa Škrivan i Papovič provela je svih 40 minuta na parketu.

U-16 ŽKK "Trebinje 03": Kešeljević 21, Mrdić 2, Miletić 4, J.Vučinić, Tomašević 14, A. Jokanović, Radovanović, Škrivan 19, Papović 9, Daković, T.Vučinić.

U Sarajevu su juniorke doživjele doživjele prvi poraz od ekipe ŽKK "Plaj off Ultra" 72:66 (10:18, 28:14, 22:19, 12:15).

Trebinjke su dobro otvorile utakmicu i tokom prvih deset minuta konstantno su bile u vođstvu i završile ovu četvrtinu sa prednošću 10:18.

U drugoj četvrtini nastavile su sa dobrom igrom i u 14. minutu dolaze do najvećeg vođstva 14:24.

Nakon ovoga, došlo je do pada u igri gošći pa se malo po malo topi njihova prednost, tako da u 18. minutu Sarajke prvi put dolaze u vođstvo 31:30, da bi do kraja prvog poluvremena i povećale prednost na 38:32.

U drugom poluvremenu domaće igračice igraju dobro i u 27. minutu vode sa najvećom razlikom od 16 koševa - 57:41, ali do kraja četvrtine gošće su smanjile na 60:51.

U zadnjoj četvrtini Trebinjke su stigle na 66:64, ali do kraja utakmice su Sarajke sigurnije i dolašle su do pobjede 72:66.

Na ovoj utakmici Kešeljević je igrala 40 minuta i postigla dabl-dabl učinak - 14 koševa i 11 skokova.

U-18 ŽKK "Trebinje 03": Kešeljević 14, Ambulija, Ninković, Milanović 7, Tomašević, I. Jokanović 20, Šapurić, Gordić, Šukić 16, Putica, Papović 6, Škrivan 3.

Trener ŽKK "Trebinje 03" nakon odigranih utakmica izrazio je žal za izgubljenom utakmicom u Sarajevu.

"Mogli smo doći i do pobjede protiv Sarajki, ali nadam se da su moje djevojke iz ovog poraza izvukle pouku i u nastavku prvenstva očekujem dobre rezultate", rekao je Nadaždin.