U Ligi mladih BiH u konkurenciji U-16 i U-18 košarkašice ŽKK “Trebinje 03” su pobijedile u gostima. Kadetkinje su u Gradišci pobijedile ŽKK “Lider” rezultatom 28:83 (3:26, 4:21, 4:19, 17:17), a juniorke su slavile u Banjaluci protiv ŽKK “Orlovi” 51:53 (12:11, 15:12, 5:19, 19:11).

Zkk trebinje 03 (2)

Kadetkinje su pobijedile ekipu “Lidera” i u nijednom trenutku pobjeda nije dolazila u pitanje. Od početka su Trebinjke nametnule svoj ritam igre tako da se prednost non-stop povećavala. Nakon prvog poluvremena domaće igračice su dale sedam koševa, a primile 47.

U drugom poluvremenu gošće su nastavile sa dobrom igrom tako da je najveća prednost iznosila u 36 minutu 19:75. Na kraju je konačan rezultat glasio 28:83.

U ovoj utakmici Kešeljević sa 22 koša i 13 skokova i Škrivan sa 17 koševa i 16 skokova imale su dabl-dabl učinak.

ŽKK “Trebinje 03”: Kešeljević 22, Arsenić 2, Miletić 12, Tomašević 5, Jokanović 12, Radovanović, Škrivan 17, Kraljević 2, Spahić 4, Vučinić, Mrdić 7.

Juniorke su pobijedile su ŽKK “Orlovi” rezultatom 51:53. Domaće igračice su dobro otvorile utakmicu i vodile su sve do 9. minuta, kada Trebinjke dolaze u vođstvo 10:11. Ipak, Banjalučanke nakon prvih deset minuta vode sa minimalnom prednošću 12:11.

Drugih deset minuta domaće igračice dobijaju sa tri koša razlike, tako da se na pauzu otišlo sa rezultatom 27:23.

U drugom poluvremenu “malene” preuzimaju inicijativu i u 22 minutu prelaze u vođstvo 29:31. Od tada pa sve do kraja utakmice imaju prednost, a najveća razlika iznosila je u 34 minutu kod rezultata 36:46.

Do kraja utakmice Trebinjke su sačuvale prednost i zasluženo trijumfovale.

Šukić sa 18 koševa bila je najefikasnija, ali Miljanović sa 7 koševa i 12 skokova dala je veliki doprinos pobjedi Trebinjki.

ŽKK “Trebinje 03”: Kešeljević 2, Miljanov ić 7, Milanović 9, Tomašević, Jokanović 8, Šapurić, Gordić, Šukić 18, Putica 9, Ninković, Škrivan, Ambulija.

Nakon tri kola u Ligi mladih u kategoriji U-16 Trebinjke imaju dvije pobjede i poraz, a u konkurenciji U-18 tri pobjede.