U prvoj utakmici doigravanja za prvaka Republike Srpske u košarci, košarkašice ŽKK "Trebinje 03" poražene su u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" od ekipe ŽKK "Kozara" iz Gradiške, nakon produžetaka, rezultatom 72:80 (26:9, 12:13, 12:24. 16:20), produžetak 6:14.

Zkk trebinje 03

Nakon prvih dvadeset minuta niko se nije nadao ovakvom preokretu.
Trebinjke su dobro otvorile utakmicu i prvu četvrftinu riješile u svoju korist 26:9. Sve im je polazilo za rukom.

U drugoj četvrtini i dalje su Trebinje nastavile sa dobrom igrom, iako su ovih deset minuta gošće dobile minimalnom razlikom 12:13.

Na odmor se otišlo sa prednošću "malenih" od 38:22.

U trećoj četvrtini dolazi do pada u igri domaće ekipe, a završila je rezultatom 12:24.

Igračicama trenera Milorada Nadaždina ništa nije polazilo za rukom, ali su u zadnjih deset minuta ušle sa četiri koša razlike.

Gošće su strpljivo, malo po malo, sustigle domaće igračice i u 32. minutu došle su prvi put u vođstvo 50:51.

Nakon toga ekipa iz Gradiške vodi sa 50:54, ali "malene" ih sustižu i šutom za tri poena Skočajićeve dolaze u prednost pet koševa - 62:57.

Tada se povrijedila Skočajić i nakon toga kao da se uvukao strah u njene suigračice.

Trebinje su šest sekundi prije kraja koševima Papovićeve vodile sa tri koša razlike - 66:63 i svi su mislili da je to kraj.

Gošće se nisu predale i dvije sekunde prije kraja koševima Gagićeve stigle su do izjednačenja 66:66.

U produžetku su daleko bolje i sigurnije bile gošće i došle su do pobjede 72:80.

Domaće su imale sigurnu pobjedu, ali dosta grešaka i brzopletih akcija koštale su ih pobjede.

Ipak, nada uvijek postoji, jer su Trebinjke u oba meča prvenstva protiv ekipe Kozare slavile.

Doigravanje za finalistu u prvenstvu se igra na dvije dobijene utakmice, a druga utakmica igra se sljedećeg vikenda u Gradišci.

ŽKK "Trebinje 03": Putica 2, Kešeljević 19, Milanović 6, Kovačević 2,  Jokanović 6, Dostinić 7, Skočajić 18, Šukić 8, Šapurić, Papović 4, Trklja. Trener: M.Nadaždin

ŽKK "Kozara": S. Škrbić 15, M. Škrbić 22, Palija, Bjelić, Ilić 24, Trninić 4, Gagić 15, Orašanin. Trener: M. Trivunović.