Pjesmom "Igraj i pobijedi" završen je dvodnevni finalni turnir Republike Srpske u košarci za juniorke, na kome je ekipa domaćina - Ženskog košarkaškog kluba /ŽKK/ "Trebinje 03" podigla zlatni pehar.

zkk trebinje 03 juniorske prvakinje rs (2)

Prvo mjesto osvojio je ŽKK "Trebinje 03", drugo ŽKK "Mladi krajišnik" i treće ŽKK "Orlovi", oba iz Banjaluke, a četvrto mjesto ŽKK "Igman" iz Istočne Ilidže.

Trebinjske "malene" su u prvoj utakimici turnira pobijedile ekipu ŽKK "Igman" rezultatom 102:30 (23:10, 27:4, 30:4, 22:12).

To je bila rutinska pobjeda mladih Trebinjki koje su u svakom segmentu igre dominirale na parketu Sportske dvorane "Miloš Mrdić".

U drugoj utakmici, košarkašice trenera Milorada Nadaždina pobijedile su ŽKK "Orlovi" rezultatom 64:51 (14;10, 15:14, 22:14, 13:13).  Bila je to izjednačena utakmica u prvom poluvremenu koje je završilo sa pet koševa prednosti domaćih košarkašica - 29:24.

U drugom poluvremenu domaće igračice su odigrale bolje tako da su treću četvrtinu dobile rezultatom 22:14 i na taj način nagovijestile pobjedu.

U posljednjih deset minuta "malene" su sačuvale rezultatsku prednost i  utakmica je završila rezultatom 54:41.

Ekipa "Trebinja 03" u odlučujućoj utakmici protiv "Mladog krajišnika" pobijedila je rezultatom 54:49 (14:17, 8:15, 15:13, 17:4).

Domaća ekipa vodila je sve do 8. minuta, a najveća prednost bila je 13:7. Nakon toga gošće izjednačuju rezultat i prelaze u vođstvo koje je na kraju prvih dvadeset minuta iznosilo 22:32.

Na početku drugog poluvremena gošće dolaze do najveće razlike na utakmici plus 12 koševa - 22:34, ali do kraja treće četvrtine domaće igračice smanjuju rezultat na "podnošljivih" minus osam razlike 37:45.

U zadnjih deset minuta "malene" su ušle riješene da preokrenu rezultat u svoju korist. Dosta je bilo brzopletosti i grešaka, ali čim su domaće igračice počele da igraju smirenije došao je i rezultat.

Minut i četrdeset sekundi do kraja utakmice Trebinjke dolaze do izjednačenja 48:48, a desetak sekundi nakon toga koševima Marije Kešeljević dolaze do tri pogotka razlike 51:48.

Ekipa iz Banjaluke smanjila je iz slobodnih bacanja na 51:49, ali dvadeset sekundi  do kraja trojkom Kristine Putice sve je bilo riješeno. Radost na klupi, ali i u publici koje je bodrilo iz sveg srca mlade Trebinjke.

Nakon 40 minuta na semaforu je pisalo 54:49..

Poslije prošlog vikenda kada su kadetkinje "Trebinja 03" osvojile prvo mjesto, ovo je još jedan veliki uspjeh trebinjskih košarkašica.

Ekipe iz Banjaluke bile su skeptične na organizaciju finalnog turnira u Trebinju, ali nakon završenog turnira svi su imali riječi hvale na račun domaćina koji su se svojski potrudili da sve bude na zavidnom nivou.

To nam je potvrdila i Jadranka Ćosić Trkulja, koja je bila ispred Košarkaškog saveza Republike Srpske, inače bivši reprezentativac Jugoslavije i menadžer košarkaške reprezentacije Srbije - aktuelnih prvakinja Evrope.

Trener Trebinjki Milorad Nadaždin nije krio zadovoljstvo jer je bio veliki pritisak na njegovim djevojkama.

"Loša utakmica protiv 'Orlova' donijela je ovu titulu, jer su se cure digle na poluvremenu. Moja ekipa bila je u zaostatku 12 koševa, ali su u zadnjoj četvrtini pokazale ono što sam tražio od njih - da igraju mirno i bez straha. Putica je 20 sekundi do kraja prelomila i mislim da smo zasluženo pobijedili i sada idemo da uzmemo titulu u seniorskoj konkurenciji Republike Srpske", rekao je Nadaždin.

"Malene" zahvaljuju i trebinjskoj publici koja im je u odsutnim trenucima pomogla da preokrenu rezultat.

Čestitamo ovom sportskom kolektivu koji je prije nekoliko dana proslavio svoj 14 rođendan.

ŽKK Trebinje 03: Kešeljević 36, Ambulija 2, Miljanović 16, Milanović 40, Tomađević 6, Jokanović 45, Šapurić 9, Gordić 6, Šukić 26, Papović 18, Putica 8, Spahić 3. Trener Milorad Nadaždin.

zkk trebinje 03 juniorske prvakinje rs (2) zkk trebinje 03 juniorske prvakinje rs (2) zkk trebinje 03 juniorske prvakinje rs (2) zkk trebinje 03 juniorske prvakinje rs (2) zkk trebinje 03 juniorske prvakinje rs (2) zkk trebinje 03 juniorske prvakinje rs (2)