Na finalnom turniru Prvenstva Republike Srpske u košarci za kadetkinje, košarkašice ŽRK "Trebinje 03" podigle su pobjednički pehar i na taj način nakon dvodnevnog takmičenja postale prvakinje Republike Srpske.

kadetkinje zkk trebinje 03 prvakinje rs

U prvoj utakmici "malene" su pobijedile domaćina OŽKK "Feniks" iz Banjaluke rezultatom 62:65 (17:13, 16:19, 12:18, 17:15).

U prvom poluvremenu domaće igračice su, uglavnom, bile u vođstvu. Najveća prednost bila je u petom minutu 9:5 i na kraju prve četvrtine 17:13. U drugih deset minuta Trebinjke su zaigrale daleko bolje. Dobile su ovu četvrtinu rezultatom 16:19, iako su u 17. minutu ostale bez Papovićeve koja je do tada postigla 11 koševa.

Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću domaćina 33:32.

U drugom poluvremenu viđena je briljantna igra ekipe trenera Milorada Nadaždina. U 24. minutu Trebinjke dolaze u vođstvo 38:39, da bi u 27. na semaforu pisalo 39:50.

U 33. minutu ponovo domaće igračice dolaze u prednost 51:50, a samo minut prije kraja rezultat je bio 60:60. U završnici utakmice gošće su bile bolje i zasluženo pobijedile rezultatom 62:65.

Sve djevojke su dale svoj maksimum, tako da je Kešeljević postigla 32 koša uz osam skokova, Tomašević osam poena i šest skokova, dok je Škrivan postigla šest pogodaka i zabilježila čak 16 skokova.

U drugoj utakmici ŽKK "Trebinje 03" pobijedio je KK "Lider" iz Gradiške rezultatom 95:36 (30:4, 23:8, 22:12, 20:12).

Ovo je bila rutinska pobjeda koja je mogla da bude izražena i većim rezultatom. Trebinjke su igrale sa pola snage, a gotovo cijelo poluvrijeme su igrale djevojke koje su 2002. godište i koje će iduće godine biti kadetkinje.

I na ovoj utakmici najviše koševa postigla je Kešeljević koja je imala dabl-dabl učinak - 32 koša i 12 asistencija, dok je Jokanović postigla 18 koševa.

Trener "malenih" Milorad Nadaždin nije krio zadovoljstvo što je njegova ekipa osvojila titulu prvaka Republike Srpske u ženskoj košarci za kadetkinje.

"Što se tiče titula koje su do sada osvojene, ovo mi je definitivno najdraža jer je osvojena uz dosta problema, povreda, nedaća. Zahvaljujem se svim igračicama na borbenoj igri i želji i što su vjerovale u svoju snagu i svoje mogućnosti", rekao je za TrebinjeLive.info trener Milorad Nadaždin.

Prvaci Republike Srpske u kadetskoj konkurenciji ŽKK "Trebinje 03" su: Kešeljević 64, T. Vučinić 2, Tomašević 14, Jokanović 20, Kraljević 2, J. Vučinić 2, Škrivan 13, Miletić 14, Papović 17, S. Radovanović 6, Spahić 6, Arsenić 2. Trener: Milorad Nadaždin.