U okviru 3. kola Prve lige Republike Srpske u košarci za žene večeras je ekipa ŽKK "Trebinje 03" pobijedila u Prijedoru ŽKK "Mladost" rezultatom 77:91 (17:24, 30:26, 15:24. 15:17). Ovom pobjedom "malene" su postale šampionke jesenjeg dijela takmičenja.

zkk trebinjed 03

Ekipa iz Trebinja je već u prvoj četvrtini pokazala da je u Prijedor došla da pobijedi i dobila je sa sedam koševa razlike.

Drugu četvrtinu domaće igračice zaigrale su bolje i ovu četvrtinu su dobile sa četiri koša razlike, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 47:50.

U drugom poluvremenu igračice trenere Milorada Nadaždina dale su sve od sebe. Ostavile su su srce na parketu i što je rezultiralo dobrim rezultatom.

Treću četvrtinu su dobile sa devet koševa razlike. U zadnjih deset minuta ušlo se sa 12 koševa razlike u korist Trebinjki. Gošće se u zadnjoj četvrtini nisu dale zbuniti i odlučno su ušle u završnicu utakmice.

Na kraju su i ovu četvrtinu dobile Trebinjke, tako da je na kraju utakmice semafor pokazivao rezultat 77:91.

Trener Milorad Nadaždin nije krio osmijeh jer je njegovoj ekipi ova pobjeda donijela titulu jesenjeg šampiona.

"Iako pod temperaturom Marija Kešeljević je maestralnom igrom vodila svoju ekipu do pobjede i sve igračice zaslužuju riječi hvale", rekao je Nadaždin.

Trebinje 03 nalazi se na prvom mjestu sa koš razlikom 223:201.

ŽKK "Mladost": Papak, Knežević 10, Kralj, Petos 16, Kovač 14, Vranješ 3, Dukić, Prodanić, Mijatović, Ćuk 29. Trener: Srđan Golubović.

ŽKK "Trebinje 03": Radovanović 2, Gudelj 12, Gordić, Milanović 15, Tomašević, Kešeljević 28, Dostinić 20, Škrivan 2, Šukić 7, Putica 3, Papović 2, Trklja. Trener : Milorad Nadaždin