U drugom kolu Ženske lige Republike Srpske u košarci, ekipa "Trebinja 03" poražena je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" od ŽKK "Igman" iz Istočne Ilidže rezultatom 77:85 (18:18, 14:23, 25:25, 20:19).

Zkk trebinje 03

Mladost i želja "malenih" nije bila dovoljna da se suprotstave iskustvu gošći.

Iako oslabljene neigranjem pet igračica, ekipa trenera Milorada Nadaždina ušla je u utakmicu odlučna da se pobijedi neugodan protivnik, a da se potvrdi neočekivana pobjeda u prošlom kolu protiv Kozara.

U prvoj četvrtini vidjelo se da je ekipa Igmana veoma spremna i da će se domaće igračice teško nositi sa gošćama.

Ipak, na kraju prve četvrtine rezultat je bio izjednačen 18:18.

Tokom druge četvrtine Igman je zaigrao daleko bolje i ovu četvrtinu je dobio sa devet koševa razlike.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 32:41.

U trećoj i četvrtoj četvrtini domaće igračice trudile su se da smanje vođstvo Igmana i u niz navrata dolazile su do zaostatka minus 4. Ali dalje se nije moglo.

U nastojanju da što prije preokrenu rezultat Trebinje bi brzopleto šutirale ili gubile loptu, što su iskusne i daleko snažnije protivnice koristile. E

kipu Trebinja 03 nije služio ni šut tako da je ovaj mečna kraju završio rezultatom 77:85.

ŽKK "Trebinje 03": Radovanović 10, Šapurić, Ambulija, Gordić, Tomašević, Kešeljević 16, Dostinić 11, Trklja, Šukić 7, Putica 2, Papović 20,Kovačević 10, Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Igman": Rončević, Smajić 12, Gordić 25, Sofović 25, Josipović, Šehovac 17, Milidragović 4, Kovačević, Penava 2, Lalović, Papčevič. Trener: Z. Šehovac.