Kadetkinje "Livna" su osvojile Ligu mladih Bosne i Hercegovine. One su u finalu Lige mladih porazile "Trebinje 03" rezultatom 55:39.

zkk trebinje 03 U16

Pobjeda Livna niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje i na kraju su na rutinski način privele ovaj meč kraju. Prvu četvrtinu su dobile rezultatom 15:10, a u drugoj su bile bolje rezultatom 11:8. Na poluvremenu su vodile rezultatom 26:18.

Dobijaju treću četvrtinu meča rezultatom 14:11 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imale prednost od jedanaest poena. Rezultat je glasio 40:29. Do kraja su uspjele zadržati prednost i osigurati naslov pobjednika Lige mladih.

Najefikasnija igračica u redovima pobjednika je bila Marija Pavić sa 16 poena, dok je Gabrijela Viskovič imala 14 poena i 7 skokova. Na drugoj strani, u redovima Trebinja 03 je najbolju partiju pružila Ivana Jokanović sa 21 poenom.

"Livno": Kelić, Šarić, Visković 14 (7 skokova), Pavić 16, Jurkić 7, Krišto 6, Bandov, Mihaljević 12 (10 skokova), Gunjača, Nakić, Perić.

"Trebinje 03": Kešeljević, Ninković, Miljanović, Milanović 7, Jokanović 21, Šapurić, Gordić 3, Šukić 2 (11 skokova), Papović 2, Putica 4 (10 skokova), Ćeranić.