Košarkašice "Trebinja 03" su , u 8. kolu Lige mladih (U-16), pobijedile u Zenici ekipu "BH Start" rezultatom 47:50.

zkk trebinje 03 U16

Gošće su dobro počele utakmicu i vodile su do 5. minuta, kada domaće igračice izjednačuju na 8:8. Do kraja prve četvrtine vodila se ujednačena borba i ona je završena minimalnom razlikom za Zeničanke 15:14.

I druga četvrtina pripala je domaćim igračicama 14:13 i na odmor se otišlo sa rezultatom 29:27. U drugom poluvremenu, u 22. minutu gošće izjednačuju rezultat na 29:29 i do 27. minuta prave seriju od 0/6 i dolaze do rezultata 29:35, što je bila i najveća razlika na utakmici.

U posljednjih deset minuta gošće su održavale prednost stečenu u trećoj četvrtini, a domaće su i ovu, kao i prvu i drugu, dobile minimalnom koš razlikom - 12.11.

Igračice BH Starta su imale samo bolji postotak šuta za tri poena, ali gošće su bile bolje u šutu za dva poena i u skokovima 23/21, ali i u asistencijama 15/11.

Nakon ovog kola Trebinjke dijele drugo mjesto na tabeli sa ekipom "Feniksa", sa šest pobjeda i dva poraza. Na prvom mjestu je ŽKK "Livno".

ŽKK "BK Start": Kadušić 2, Beganović, Horić 2, Kahrić 17, Mandžuka 2, Pandža, Zahirović, Nizamić 13, Škaljo 1, Bajramović, Ljubuškić, Heljić 10.

ŽKK "Trebinje 03": Kešeljević 11, Ninković, Govedarica 2, Milanović, Tomašević, Jokanović 19, Šapurić, Koprivica, Šukić 10, Papović 8, Putica, Ćeranić.