Danas su igračice "Trebinje 03" u 3. kolu Lige mladih (U-16) igrale u Sarajevu protiv domaćeg "Željezničara" i pobijedile rezultatom 36:79, po četvrtinama ( 6:18, 14:22, 10:23, 6:16).

zkk trebinje 03

Domaće igračice parirale su gošćama samo do treće minute, kada su bila i jedina dva izjednačenja na utakmici 2:2 i 4:4. Nakon toga, na parketu ekipa trenera Milorada Nadaždina je bila dominantna sve do kraja utakmice.

Najveća razlika od 45 koševa bila je u 39. minutu kod rezultata 32:77.

Poslije utakmice trener Nadaždin je rekao: "U ovom takmičenju mi smo među prve tri ekipe, a nepoznanica nam je Livno koje je u ovom kolu pobijedilo 'Feniks'. Zadovoljan sam igrom svih svojih igračica, a naročito djevojaka koje su do sada imale manju minutažu". On dodaje da će košarkašice sa manjom minutažom ubuduće dobiti više vremena na parketu.

Sve igračice su danas igrale i dale svoj doprinos ovoj pobijedi. Jokanović je imala 94 odsto ubačaja za dva poena (12 od 13), a Šukić 85 odsto (6 od 7).

"Moram da pohvalim i Ćeranić koja je za šesnaest minuta igre sa svojih 14 godina pokazala da se može na nju računati", ističe Nadaždin.

Nakon pobjede u prethodnom kolu nad "BH Startom" 61:59, košarkašice iz grada na Trebišnjici imaju dvije pobjede i jedan poraz uz koš razliku 202:161.

ŽKK "Trebinje 03": Miljanović 10, Milanović, Tomašević 2, Jokanović 25, Šapurić 6, Gordić 6, Šukić 12, Koprivica 4, Ćeranić 8, Kešeljević 4, Ninković.