Trebinjke su potpuno zasluženo postale prvakinje RS u košarci u kadetskom uzrastu.

kosarkasice trebinja 03 prvakinje rs

U sjajnoj košarkaškoj predstavi u sali Gorica, domaće košarkašice predvođene Zoricom Gudelj koja je postigla 19, Milicom Ćuk sa 15 i Vedranom Buha sa 13 poena je u drugom poluvremenu sjajnom odbranom ostavila gošće na samo 11 poena u 20 minuta, što je i odlučilo pobjednika konačnim rezultatom 57:44.

Sjajni trenerski tandem Milorad Nadaždin i Dragan Mrdić su očito u poluvremenu shvatili kako treba igrati sa dobrom ekipom iz Bijeljine, a igračice su to ostvarile na terenu. Sve tri ekipe sa turnira u Trebinju plasirale su se na polufinalne turnire za prvaka BiH, s tim da će trebinjke na tom polufinalu imati najlakši posao pa je sasvim realno očekivati možda i šampionsku titulu na nivou BiH.