Festival evropskog filma Istok Zapad održaće se od 06. do 11. avgusta 2012. godine u Kino dvorani trebinjskog Doma kulture, a u okviru trebinjskih ljetnih svečanosti. Festival će zvanično biti otvoren u ponedeljak u 21h, a na repertoaru će biti film Ciganska duša.
Kako ističu organizatori festivala, cilj im je da ovaj festival kroz godine dobije takmičarski karakter.
Trebinjskoj publici prikazaće se 11 filmova, različitih žanrova.
KINO DVORANA TREBINJSKOG DOMA KULTURE - ULAZ SLOBODAN!
Program festivala:
Ponedeljak, 06.avgust 2012.
21,00 h
SVEČANO OTVARANJE FESTIVALA
CIGANSKA DUŠA/ GIPSY SPIRIT
Indija/Austrija
dokumentarno-muzički / 91 minut
Reditelj: Klaus Hundsbichler
Festivali: Visions du Reel CH, Los Angeles, Peking
Festivalski program: RASKRŠĆA/CROSSROADS
Utorak, 07.avgust 2012.
19,00 h
RAMMBOCK
Njemačka
horor / 64 minuta
Reditelj: Marvin Kren
Glavne uloge: Michael Fuith, Theo Trebs, Anka Graczyk, Brigitte Kren, Emily Cox
Festivali: Lokarno, Ostin, Strazbur, Pariz, Trst, Grac (Nagrada publike), Max Ofils festival
Festivalski program: NOĆNA MORA/NIGHTMARE
21,00h
SAN LJETNOG LUDILA/ MIDSUMMER MADNESS
Letonija/Velika Britanija/Austrija
Trajanje: urnebesna komedija / 90 minuta
Reditelj: Alexander Hahn
Glavne uloge: Maria de Medeiros, Dominique Pinon, Orlando Wells, Tobias Moretti, Chulpan Khamatova, Birgit Minichmayr, Detlev Buck, Roland Düringer
Festivali: Grac, Sofija, Kotbus, Moskva
Festivalski program: LETEĆI CIRKUS EVROPE/ EUROPEAN FLYING CIRCUS
Srijeda, 08.avgust 2012.
19,00 h
POSLJEDNJI SOVJETSKI FILM / THE LAST SOVIET MOVIE
Letonija/Austrija
komedija / 79 minuta
Reditelj: Alexanrs Petukhovs
Glavne uloge: Dzintars Belogrudovs, Yevgeniya Kryukova, Igor Klass, Voldemars Karpacs, Larisa Totunova
Festivali: Sevilja, Tiburon, Fairport IFF (najbolji film, najbolji glumac), Split, Nacionalna nagrada za najbolju mušku ulogu (Letonija)
Festivalski program: LETEĆI CIRKUS EVROPE/ EUROPEAN FLYING CIRCUS
21,00 h
RATOBORNE DJEVOJKE/ COMBAT GIRLS
Njemačka
drama / 104 minuta
Reditelj: David Wnendt
Glavne uloge: Alina Levshin, Jella Haase, Sayed Ahmad, Gerdy Zint, Lukas Steltner, Uwe Preuss
Festivali: Minhen (nagrada za najbolju glumicu), Sao Paolo (nagrada za najbolju glumicu), Varšava, Cirih, Kotbus, Kijev, Bratislava, Kalkuta, Pariz (najbolji film), Jerusalim, Dubai, Atlanta, Rim, Alma Ata, Madrid...
Festivalski program: RASKRŠĆA/CROSSROADS
Četvrtak, 09.avgust 2012.
19,00 h
DOBAR KOMŠIJA/ THE GOOD NEIGHBOUR
Njemačka
triler / 96 minuta
Reditelj: Stephan Rick
Glavne uloge: Maxim Mehmet, Petra Schmidt-Schaller, Charly Huebner, Helmut Ruehl, Rainer Sellien
Festivali: Šangaj, Montreal, Mainc, Pariz, Štutgart
Festivalski program: NOĆNA MORA/NIGHTMARE
21,00 h
PREDIVNA I VOLJENA/ WOUNDERFUL AND LOVED BY ALL
Švedska
romantična komedija / 96 minuta
Reditelj: Hannes Holm
Glavne uloge: Martina Haag, Nikolaj Coster-Waldau, Ellen Mattson, Katrin Sundberg, Reine Brynolfsson
Festivalski program: LETEĆI CIRKUS EVROPE/ EUROPEAN FLYING CIRCUS
Petak, 10. avgust 2012.
19,00 h
ZAPALJENJE/ INITIATION
Austrija
drama / 92 minuta
Reditelj: Peter Kern
Glavne uloge: Helmut Berger, Harry Lampl, Melanie Kretschmann, Michael Steinocher, Manuel Rubey, Matthias Franz Stein
Festivali: Berlinale, Vienale, Melburn, Prag
Festivalski program: RASKRŠĆA/CROSSROADS
21,00 h
KORIDOR/ CORRIDOR
Švedska
psiho triler / 80 min
Reditelj: Johan Lundborg & Johan Storm
Glavne uloge: Emil Johnsen, Ylva Gallon, Peter Stormare, Örjan Landström, Margreth Weivers
Festivali: Valjadolid, Sidnej, Pariz, Dubai, Lisabon, Ostin, Brisel (Nagrada Cineuropa)
Festivalski program: NOĆNA MORA/NIGHTMARE
Subota, 11.avgust 2012.
19,00 h
HAROLD POSTAJE ZOMBI / HAROLD’S GOING STIFF
Velika Britanija
zombi horor – komedija / 77 minuta
Reditelj: Keith Wright
Glavne uloge: Stan Rowe, Sarah Spencer, Andy Pandini, Phil Gascoyne, Lee Thompson
Festivali: London, Strazbur, Lund, Sidnej
Festivalski program: NOĆNA MORA/NIGHTMAR
21,00 h
SVEČANO ZATVARANJE FESTIVALA
PTICA NE MOŽE POLETJETI/ THE BIRD CAN’T FLY
Holandija/Irska/Južna Afrika
drama / 89 minuta
Reditelj: Threes Anna
Glavne uloge: Barbara Hershey, Yusuf Davids, Tony Kgoroge, John Kani
Festivali: San Sebastijan, Geteborg, Sofija, Zimbabve, Kalkuta, Drezden
Festivalski program: RASKRŠĆA/CROSSROAD
Šta Vi mislite o ovome?