20260628_134141.jpg

На Газиместану је данас, поводом Видовдана, служен помен косовским јунацима, којем је присуствовао велики број вјерника из свих српских земаља, као и представници институција, удружења и локалних заједница.

Међу окупљенима била је и делегација Града Требиња коју су чинили градоначелник Мирко Ћурић, начелник Одјељења за комунално-инспекцијске послове Спасоје Радовић и начелник Одјељења за општу управу Божо Морић.

Помен на Газиместану служило је више архијереја Српске православне цркве, уз саслужење бројног свештенства, а молитвеном сабрању присуствовао је велики број вјерника који су и ове године дошли да одају почаст кнезу Лазару и косовским мученицима, чувајући сјећање на један од најзначајнијих датума српске историје.

20260628_133650.jpg

Делегација Требиња је претходно присуствовала Светој архијерејској литургији у манастиру Грачаница, коју је, поводом Видовдана, служило више архијереја Српске православне цркве уз молитвено учешће бројних вјерника.

Учешћем у обиљежавању Видовдана у Грачаници и на Газиместану, делегација Града Требиња још једном је исказала поштовање према српској духовној и историјској баштини, као и подршку српском народу на Косову и Метохији.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram