
Њемачка полиција саопштила је јуче, 25. јуна да су успјели да уђу у траг починиоцу једне од најспектакуларнијих пљачки које су се десиле на њемачком тлу, а за коју се терети држављанин Србије.
Наиме, пљачка златаре „ФоФо“ у Кардинал-Фаулхабер улици изазвала је велику пажњу њемачке јавности. У децембру 2024. године двојица наоружаних починилаца однијела су из луксузне радње у самом центру старог града накит вриједан милион евра!
Брутална пљачка
Снимци злочина шокирали су јавност: показали су са каквом бруталношћу су двојица мушкараца 19. децембра 2024. напали особље и украли накит. Један од њих уперио је пиштољ директно у лице запослене. Након тога су криминалци побјегли електричним тротинетима. Дуго времена није било никаковг трага и изгледало је као да ће потрага остати без резултата.
Међутим, минхенски Комесаријат 21, који је водио истрагу овог разбојништва саопштио је да је, у међувремену, један осумњичени ухапшен. Према наводима из полицијског саопштења, против 48-годишњег Србина издат је европски налог за хапшење. Али, испоставило се да је Србин пронађен у бугарском затвору, гдје је завршио због сасвим другог кривичног дјела. Медији преносе да се налази у затвору у Софији.
Саучесник у бијегу
Идентитет другог разбојника остаје непознат. Њемачка полиција је саопштила да је у блиском контакту са колегама из других европских земаља. Испитује се да се осумњичени може повезат и са другим кривичним дјелима. Претпоставља се да се ради о такозваним „путујућим разбојницима “ који су организовани у групним структурама.
Шта Ви мислите о овоме?