Pozar sedlari.jpg

Пожар који је јуче око 17.00 часова избио на подручју села Седлари у Поповом пољу и даље је активан, а гашење отежава чињеница да се ватра шири минираним и неприступачним тереном на некадашњој линији разграничења.

Према информацијама са терена, стамбени објекти за сада нису угрожени. Претпоставља се да је пожар изазвао удар грома, а не људски фактор.

Ватра је захватила траву и високо растиње на потезу Стрмичка брда – Кељно осоје, због чега ватрогасци не могу да интервенишу на свим дијеловима пожаришта.

Ситуацију на терену прате припадници Добровољног ватрогасног друштва „Бјеласница“ у сарадњи са Територијалном ватрогасно-спасилачком јединицом Требиње.